S informacemi přišel britský magazín Auto Express, který zmiňuje, že na výrobě Arteonu kombi (možná se bude označovat jako Arteon Variant) s designem připomínajícím shooting brake, už Volkswagenem začal pracovat.  

Novinka by se přitom měla ukázat již zanedlouho. Mezi spekulacemi se ovšem znovu objevuje možný záměr automobilky vybavit model novým benzinovým šestiválcem. Minulý rok z vedení Volkswagenu navíc zaznělo, že prototypy Arteonu s novou generací motoru VR6 již podstupovaly testování. Nasazení této motorizace však ještě nebylo zcela rozhodnuto.

Volkswagen Arteon.
Volkswagen chystá návrat benzinového šestiválce. Testuje ho v ostrém Arteonu R

Tenkrát se mluvilo o VR6 s objemem tří litrů, přeplňováním dvojicí turbodmychadel a výkonem okolo 410 koní (301 kW).

Mezi nadšenci automobilky Volkswagen je označení VR6 jakousi modlou v kategorii výkonných motorů. Kompaktní benzinový šestiválec s úzkým úhlem rozevření válců byl dříve montován do řady modelů od kupé Corrado, Passatu, Golfu až třeba po Beetle a vždy jim zajistil dávku charakteru.

První náhled na kabriolet T-Roc.
Malé SUV Volkswagen T-Roc dostane i verzi se stahovací střechou

Snad jedinými modely v nabídce Volkswagenu, které nyní používají benzinové šestiválce, jsou americké SUV Atlas a jeho čínská verze Teramont. V Evropě bohužel větší zážehové motory zcela vymizely. Současný Touareg a pick-up Amarok totiž spoléhají na naftové V6, zbytek nabídky je řadou přeplňovaných čtyřválců a tříválců.

Arteon kombi by tak mohl být po dlouhé době v Evropě prvním Volkswagenem s benzinovým šestiválcem. Teď už stačí jen doufat.