Studie potvrzuje velké plány Volkswagenu v oblasti SUV. Podle výrobce totiž T-Prime GTE představuje předobraz budoucího luxusního "esúvéčka", které se v nabídce VW zařadí ještě nad Touareg. 

Studie zaujme štědrými rozměry, na délku měří 5069 milimetrů, na šířku 2000 mm a vysoká je 1708 mm. Je tedy o dost větší než Touareg. Vzhled rozvíjí aktuální designový jazyk značky, všimnout si můžeme například výrazné masky chladiče, na níž navazují diodové světlomety se zajímavou grafikou.

Koncept Volkswagen T-Prime GTE.

Interiér je čtyřmístný a naznačuje, jakým směrem se Volkswagen se v budoucnu vydá. Dominuje mu obrovská 15palcová obrazovka multimediálního systému na středovém panelu, místo fyzických ovladačů tu jsou dotykové plošky a digitální je i přístrojový štít s 12,3palcovou úhlopříčkou.

Dotyková obrazovka je k dispozici i cestujícím na zadních sedadlech - ti si přes ni mohou nastavit například klimatizaci.

O pohon se stará plug-in hybridní pohonné ústrojí, které tvoří přeplňovaný dvoulitrový benzinový motoru o výkonu 252 koní (185 kW) a nejvyšším točivém momentu 370 Nm a elektromotor produkující 136 koní (100 kW) a 350 Nm.

Koncept Volkswagen T-Prime GTE.

Celkově soustava nabízí 381 koní a 700 Nm. T-Prime GTE, vybaven pohonem všech kol s mezinápravovou spojkou, z klidu na stovku zrychlí za šest sekund a umí jet rychlostí až 224 km/h.

Díky lithium-iontovým bateriím s kapacitou 14,1 kWh prý T-Prime GTE zvládne ujet až 50 kilometrů čistě na elektřinu. Pokud jsou akumulátory plně nabité, činí spotřeba při prvních 100 kilometrech jízdy jen 2,7 l/100 km, pokud jim elektřina chybí, udává Volkswagen hodnotu 8,1 l/100 km.