Také speciální počítačové 3D programy využili dva zkušení stavitelé modelu LEGO k tomu, aby za pouhých šest týdnů ze 400 tisíc kostek známé stavebnice sestavili Transporter T2. Jako vzor posloužila obytná verze modelu T2a, která se vyráběla v letech 1967 až 1971. Dnes je považována za téměř kultovní typ automobilu.

Jako problém se ukázal neodstatek průhledných kostek pro okna. Dodavateli jich chybělo ve skladu 20 000. Nakonec se ale je podařilo sehnat včas.

Bohužel, zůstalo jen u návrhu.
Karavan z tříkolky dokazuje, že cestovat s obytným vozem lze i single

Vůz má na délku více než pět metrů, vnější šířka činí 1,9 metru a výška dosahuje dvou metrů. S vyklopenou střechou pak tři metry. Uvnitř se nachází jak vybavená kuchyňka, tak repliky dobového vybavení.

Celková hmotnost modelu dosahuje 700 kilogramů, což je poměrně málo, vzhledem k tomu, že se musela dostatečně dimenzovat například tuhost bočních stěn a oken. Oříškem při stavbě byla takjé konstrukce posuvných dveří, vnitřního vybavení a výklopné střechy Westfalia.

Jak tento model, tak i reálná kempovací vozidla značky Volkswagen budou vystavena od 20. do 24. února na veletrhu cestovního ruchu f.re.e v Mnichově.