Vůz už má za sebou sice premiéry v Číně i ve Spojených státech, evropské provedení se ale ukáže poprvé právě v Ženevě. Ještě předtím si ho však můžete prohlédnout v galerii.

Tiguan Allspace je samozřejmě stejně jako klasický model postaven na koncernové platformě MQB. Oproti menšímu sourozenci však narostl do délky o 215 milimetrů, na délku tedy měří celkově 4706 mm. Je tak ještě o chlup větší než příbuzná Škoda Kodiaq.

Čtěte také: První statické dojmy: Opel Crossland X je crossover s praktickým interiérem

Změnil se pochopitelně i rozvor, přesněji o 109 mm. S hodnotou 2791 mm se teď vyrovnává zmíněnému Kodiaqu. Díky delší karoserii se zvětšil prostor pro posádku, Volkswagen tvrdí, že cestující na zadních sedadlech mají o 60 mm více místa pro nohy. Příjemné je, že s prodloužením karoserie se zvětšily také zadní dveře, což usnadní přístup do vozu.

Objemu kufru pak narostl o znatelných 140 litrů na 760 litrů - v případě sklopení sedaček ve druhé řadě přepravní kapacita vzroste na 1920 litrů.

A když už jsme u sedadel, Tiguan Allspace ma standardně dvě řady, za příplatek ale bude k dispozici i třetí s místy pro šestého a sedmého pasažéra.

Přečtěte si: Nespalte se. Tohle je pět motorů, kterým je lepší se vyhnout

Pod kapotou se objeví známé pohonné jednotky koncernu Volkswagen. Základem by měla být přeplňovaná čtrnáctistovka o výkonu 150 koní (110 kW), spojená s pohonem předních kol. Jako předokolka bude k dispozici i nejlevnější nafťák, 2.0 TDI s výkonem 150 koní (110 kW). Další varianty už budou standardně vybaveny pohonem všech kol.

Nejvýkonnější motorizaci představuje dvakrát přeplňovaný vznětový dvoulitr o výkonu 240 koní (176 kW).

Už v květnu Volkswagen začne přijímat objednávky, v září by pak měly zákazníkům dorazit první vozy. Ceny zatím neznáme (budou ale jistě podobné jako u Kodiaqu, mohly by začínat na částce okolo 700 tisíc korun), ale už základní varianty by měly nabídnout například 17palcová kola, kůží čalouněný volant, řadu asistentů a bezpečnostních systému či klimatizaci.

Nepřehlédněte: VIDEO: Zloděj přišel do servisu, sedl do cizího auta a prostě odjel