Švédskému výrobci se tak otevřela cesta k vytvoření konkurence pro "emková" BMW či Mercedesy AMG. Značka Polestar totiž bude nyní používána jako modelové označení vysoce výkonných vozů Volvo.

Volvo S60 Polestar.

Automobilka Volvo získala společnost Polestar Performance AB, která se zabývá vývojem výkon zvyšujících produktů včetně softwaru na zvýšení výkonu a poprodejní tuningové výbavy, a také firmu Polestar Holding AB, což je vlastník obchodních značek Polestar. Samostatná zůstala pouze závodní divize firmy Polestar.

Polestar a Volvo přitom mají poměrně dlouhou společnou minulost. Již od roku 1996 vzájemně spolupracují na poli motorsportu, přičemž v nedávných letech podepsaly obě firmy dohodu o společném vývoji sportovněji laděných verzí modelů Volvo.

Volvo S60 a V60 Polestar.

Zájemci mohou v současnosti sáhnout po vozech S60 a V60 Polestar, které jsou vybaveny přeplňovaným šestiválcovým benzínovým motorem T6 s výkonem 350 koní a dokážou zrychlit z klidu na stovku během 4,9 sekundy. Kromě toho mají také přepracovaný podvozek.

V roce 2015 má automobilka Volvo v plánu prodat po celém světě 750 Polestar variant sedanu S60 a kombi V60. V blízké budoucnosti by se však podle přání výrobce měly prodeje zvýšit z 1000 na 1500 vozů ročně.

Volvo S60 Polestar.

I proto se nabídka ostřejších verzí dále rozšíří. Podle plánů automobilky by měl Polestar vyvinout novou generaci vysoce výkonných vozů s hybridním pohonem.