První dva zveřejněné obrázky sice neodhalují úplnou podobu, ale po zesvětlení jednoho z nich a při pohledu na předloňskou studii velkého kupé s označením Volvo Concept Coupé si o vzhledu můžeme udělat poměrně jasnou představu.

Volvo S90.

Profil není vyloženě "sedanovitý", svažující se záď trochu připomíná kupé. Stejně jako velké SUV XC90 i nová limuzína dostane světlomety s LED diodami připomínajícími Thorovo kladivo. A podobně jako v XC90 bude vypadat také interiér.

Test Volva XC90 najdete zde.

Volvo S90.

I technický základ bude stejný. Vůz tedy využije novou platformu SPA a pod kapotou se objeví stejné motory, konkrétně nové vznětové i zážehové přeplňované čtyřválce. Očekávat však můžeme i plug-in hybridní provedení T8 Twin Engine s výkonem dosahujícím 400 koní.

Volvo si uvědomuje, že trh s klasickými velkými sedany je v jistém útlumu, přesto doufá, že je stále dostatečně velký a že si na něm najde důležité místo. A že mu dají přednost i zákazníci, kteří uvažují o koupi Audi A6, BMW řady 5 či Mercedesu třídy E.

Reprezentativní sedan je podle automobilky také podstatný pro vnímání a image značky. Nejvíc zákazníků by nová S90 měla najít v Číně a ve Spojených státech amerických.

Volvo S90.

Po S90 pak bude následovat praktičtější kombík V90, i ten by se měl objevit příští rok. V souvislosti s Volvem se pak mluví také o velkém kupé a dokonce i kabrioletu.