Automobilka se chystá zahájit výrobu speciální edice svého středně velkého čtyřdveřového sedanu S60 a pětidveřového kombíku V60 pro modelový rok 2017.

Auta v této edici budou standardně vybavena sportovními sedadly s koženým čalouněním v černém nebo béžovém odstínu a černým polstrováním stropu. Volant, který půjde objednat i s funkcí vyhřívání, bude dekorován kontrastním prošíváním, stejně jako manžeta řadicí páky. K dispozici budou dva druhy obložení interiéru: standardní hliníkové a za příplatek také dekor v černém klavírním laku.

Volvo S60 Edition.

Zájemci dále budou moci vybírat z několika nových barev karoserie, včetně například výrazného modrého metalického odstínu Mussel Blue a pískového laku Luminous.

Volva S60 a V60 Edition budou dostupná se dvěma novými variantami kol, standardně sedmnáctipalcovými, za příplatek i "osmnáctkami". Exteriér pak oživí také několik specifických detailů v černém provedení, například lišty v předním a zadním nárazníku nebo maska chladiče, která je zdůrazněna horizontálními chromovanými žebry.

Volvo V60 Edition.

Modely Edition kromě toho dostaly integrované koncovky výfuku, sklopná vnější zpětná zrcátka a zadní parkovací senzory.

Ceny a termín uvedení na český trh zatím automobilka nezveřejnila.