Každý zákazník servisu Volva získá svého „vlastního“ osobního technika, který jej provede celým úkonem od domluvení schůzky, přes převzetí vozu až po provedení samotného servisu. Majitel vozu proto celou dobu komunikuje pouze s jedním člověkem, což citelně zjednodušuje a zlepšuje komunikaci. Koneckonců nikdo není schopen vysvětlit provedenou práci na autě tak jasně, jako samotný mechanik.

Vedle zjednodušení má nová koncepce přinést zároveň i zrychlení. Osobní technici totiž mohou na voze pracovat dva naráz, což znamená, že většina běžných servisních úkonů nezabere delší dobu než jednu hodinu. Tento čas může zákazník strávit ve speciálním salonku připomínajícím skandinávský obývák, který je od servisní zóny oddělen sklem. Při šálku kávy tak půjde sledovat, jak se mechanik činí na autě.

Volvo XC40.
Nové Volvo XC40 oficiálně. Nabídne praktický interiér a možnost nákupu on-line

Podobné koncepce servisů již existují, ale stává se jen docela výjimečně, aby je automobilka plošně aplikovala u všech svých servisů.

Během každé návštěvy u technika má být na voze také kompletně zkontrolován systém bezpečnostních asistentů a také nahrána poslední aktualizace softwaru.

Implementace Volvo Personal Service trvá v každém servisu 18 měsíců. Ve všech servisních střediscích na celém světě má být koncepce zavedena do roku 2020. U nás v Česku jsou servisy s Volvo Personal Service zatím dva (Auto Cardion Brno a SPX – CAR Zlín) a další budou v dohledné době následovat.