Nekvalitní fotka zadní části vozu nám tedy poprvé dává vědět, že chystané XC40 bude alespoň částečně vycházet z předešlého konceptu označeného 40.1. Dosud nám totiž Volvo z XC40 ukázalo jen extrémně detailní záběry, ze kterých jsme se toho moc nedozvěděli.

Každopádně se však novinka zařadí do současné řady SUV, tudíž by měla vlastně vypadat jako menší a trochu hranatější varianta větších XC60 a XC90. V zadní části vozu pak můžeme vidět integrovaný střešní spoiler a svislé lampy, které v dolní části zasahují do boků karoserie.

Upoutávka na Alpinu D5 S.
Tohle je nejrychlejší auto s naftovým motorem na světě. Porsche to není

Je pravděpodobné, že vepředu si XC40 také částečně převezme designové prvky konceptu 40.1. Klasikou budou zřejmě LED světlomety s grafikou Thorova kladiva a lehce dovnitř prohnutá maska chladiče s tenkými příčkami.

Nový crossover bude postaven na nové modulární platformě CMA, na níž se podle všeho chystá i nová generace sedanů a kombi S40/V40. Pod kapotou se mu zřejmě objeví tříválcové a čtyřválcové motory s turbem, přičemž nejvýkonnější verze zajistí hybridní technika.

Americký voják ve Willysu MB.
Válečný hrdina nebyl bez chyb. Jeep Willys měl jednu vážnou konstrukční vadu

Přestože Volvo svou novinku ještě ani oficiálně neukázalo, už nyní plánuje ročně prodat 100 tisíc kusů. Zda jsou tyto vyhlídky reálné, není zatím jasné, nicméně trh crossoverů se stále rozrůstá a poptávka je stále větší. Švédská automobilka tak oprávněně vkládá do XC40 hodně nadějí.

Oficiální premiéra Volva XC40 by měla proběhnout na podzim.

Zdroj: Youtube