Značka Nismo nyní přichází do Evropy s modelem Juke a následovat jej má celá řada automobilů. Dalším z řady vozů, který se bude těšit péči značky Nismo, bude model 370Z, který se do prodeje dostane v průběhu roku 2013.

Juke Nismo

Pro kompaktní crossover Juke znamená značka Nismo vytříbenější styl, vylepšený výkon a sportovnější jízdní vlastnosti. Jeho označení je odvozeno z názvu společnosti (Nissan Motorsports International Co. Ltd).

Vše začíná u designu standardního modelu Juke a spojení linií sportovního kupé a stylu SUV. Změna v model Nismo ale nespočívá pouze v přilepení několika upravených kousků karosérie a úpravě sportovního stylu kabiny. Veškeré provedené úpravy měly svůj důvod a byly inspirovány desetiletými zkušenostmi Nissanu se závoděním.

Konstruktéři Nissanu a společnosti Nismo navrhli nové aerodynamické úpravy karosérie, které modelu Juke dodávají ještě účelnější, dynamičtější a výkonnější vzhled. Kvůli lepšímu obtékání vzduchu má nový model nižší přední i zadní nárazníky a boční prahy.

Úpravy se dočkala také mřížka chladiče a spoiler zadních dveří. Tato vylepšení snižují vztlak vpředu i vzadu a zvyšují tak výkon vozu. 18palcové ráfky z lehkých slitin a širší pneumatiky zase zajišťují lepší přilnavost a přispívají k tomu, že vůz Juke Nismo na silnici jen tak nepřehlédnete.

Pod kapotou se nachází vyladěná verze 1,6litrového přeplňovaného zážehového motoru Nissan s přímým vstřikováním. Jeho výkon se zvýšil ze 140 kW (190 k) na 147 kW (200 k) a točivý moment narostl z 240 na 250 Nm.

Řidičům, kteří od svého vozu Nismo chtějí více, bude k dispozici i silnější verze. Tato vlajková loď, která je pro model Juke zatím ve vývoji, nabídne ještě přesnější ovladatelnost a větší výkon.

U všech verzí Nismo je péče specialistů patrná i uvnitř. Vylepšení jsou patrná na volantu, pedálech, ukazatelích, na řadicí páce a čalounění dveří. Cílem všech provedených změn je zprostředkovat sportovnější dojem při řízení.

Digitální svět

Počátek cesty značky Nismo ze závodních okruhů na silnici vedl přes digitální svět videoher. Juke Nismo si poté, co se v letech 2011 a 2012 objevil jako koncept na autosalónech po celém světě, odbyl oficiální debut sériové verze před zraky tisíců závodních fanoušků na závodě 24 hodin Le Mans v červnu 2012.

Další možnost okusit požitek z prvního modelu značky Nismo v Evropě přinesla na konci roku 2012 hra Asphalt 7: Heat pro mobilní telefony, určená pro operační systémy Apple a Android.