Hlídka městských strážníků si všimla pootevřeného okna na vozidle a po bližším ohledání zjistila, že na druhé straně je okno dokonce dokořán. Lustrací přes obvodní oddělení si tedy strážníci podle SPZ zjistili telefonní číslo na řidiče, kontaktovali jej a upozornili, že nemá zabezpečené auto. Zde by se dala ocenit snaha strážníků chránit cizí majetek, nicméně ta bizarní část začala až ve chvíli, kdy se padesátiletý řidič vozidla dostavil ke svému vozu.

Řidič, který chtěl auto nechat pouze větrat, byl strážníky obviněn ze spáchání přestupku nezabezpečení vozidla. Na to konto se s nimi začal dohadovat, že žádný přestupek nespáchal a že s nimi nehodlá nic řešit. Posléze sedl do auta a z místa odjel. Strážníci však tento jeho postoj nepřenesli přes srdce a případ předali odboru dopravy na magistrátu, který jej musí řešit ve správním řízení. Zde hrozí muži pokuta přinejmenším 1500 korun.

Ilustrační foto.
Řídíte často a dlouho? Podle britských vědců kvůli tomu hloupnete

Možná se může celé nařčení zdát naprosto absurdní, nicméně podle zákona je paradoxně opodstatněné. Zákon totiž říká: „Řidič, který se hodlá vzdálit od vozidla tak, že nemůže v případě potřeby okamžitě zasáhnout, musí učinit taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nemohla je neoprávněně užít jiná osoba.“ Toto tvrzení lze vyložit i tak, že musí být vozidlo parkováno zamčené a se zavřenými okny.

Aby byl však někdo za nezavřená okna popotahován ve správním řízení, to je zcela ojedinělé. Nebo znáte ze svého okolí takový případ?