Tata představila svůj nový hatchback tento měsíc na autosalonu na předměstí Dillí. Slibuje si od něj zlepšení image a v posledních týdnech vedla rozsáhlou reklamní kampaň na podporu prodeje. Mezi osobnostmi propagujícími vůz byl mimo jiné nejlepší fotbalista světa za loňský rok Argentinec Lionel Messi.

Automobilka tvrdí, že původní označení Zica je zkratkou pro "zippy car", což se dá volně přeložit jako "auto s elánem". A že bylo vybráno už před několika měsíci, tedy v době, kdy se o viru ani zdaleko tolik nemluvilo.

Tata Zica.

Nové jméno společnosti pomohla vybrat veřejnost, kterou automobilka na sociálních sítích vyzvala, aby navrhla nový název. Z více než 37 tisíc návrhů byla vybrána jména Adore, Civet a Tiago. Ve finálním hlasování lidé zvolili právě jihoamericky znějící Tiago.

Firma hodlá uvést vůz Tiago na trh do konce března. Jeho uvedením se chce zbavit pověsti výrobce příliš levných aut, která se s Tata Motors táhne od roku 2009, kdy firma začala prodávat vozy Nano v nejlevnější verzi za 100 000 rupií (dnes 35 800 Kč). Tata Motors je od roku 2008 mateřskou společností britského výrobce luxusních vozů Jaguar Land Rover.

Model Tiago má konkurovat hatchbackům stejné třídy od domácího konkurenta Maruti Suzuki a jihokorejské Hyundai Motors. Jejich ceny začínají v přepočtu na zhruba 140 000 Kč.