Začněme nejdříve britskými youtubery, kteří mají mezi fanoušky aut dlouhou tradici. Lze je rozdělit na dva tábory – jedni startovali jako naprostí amatéři, druzí jsou zkušení motorističtí novináři.

Shmee150 (1 550 000 odběratelů) - 3560 videí.
Tim Burton je s přehledem nejsledovanějším automobilovým youtuberem ve Velké Británii. Začínal v roce 2010, kdy se mu podařilo na jedné z akcí pořádané štábem Top Gearu natočit zajímavá auta. Video vydal na svém kanálu a zajistil si první příliv fanoušků. Od té doby točí až pět videí týdně. Za vydělané peníze si pak kupuje vlastní supersporty, o kterých opět točí nespočet videí. Je zdaleka nejaktivnějším ze všech automobilových youtuberů.

Seen Through Glass (401 690 odběratelů) - 659 videí
Název kanálu Sama Faneho může být trochu matoucí. Když v roce 2014 začínal, chtěl natočit jen video z vlastního pohledu za volantem. Za první vydělané peníze začal okamžitě nakupovat sportovní vozy. Garáží mu prošlo několik Porsche, jeden Jaguar, McLaren nebo Ferrari. O nich samozřejmě opět natočil řadu videí. Věnuje se také oficiálním prezentacím automobilek, protože ho už řada z nich bere jako novináře.

Harry's Garage (215 036 odběratelů) - 136 videí
Harry Metcalfe na to šel obráceně. Zakladatel a první šéfredaktor motoristického magazínu Evo je vášnivým sběratelem aut. Díky svému rodinnému bohatství si může dovolit naplnit garáž zajímavými modely. O nich pak natáčí. Zajímavé jsou jeho výlety, například s Ferrari Testarossa do Maroka. V poslední době se věnuje také zemědělství, proto natáčí i podrobná videa o svém kombajnu a traktoru značky Case IH. Vlastní ale i JCB.

Chris Harris on Cars (415 315 odběratelů) - 75 videí
Chris Harris je dnes asi nejznámějším britským motoristickým novinářem. Začínal v Evu a Autocaru. Na kanál YouTube točí své vlastní testy aut, ve kterých nejde daleko pro kritiku. I to mu pomohlo, aby se po odchodu Jeremy Clarksona dostal do pořadu Top Gear. Aktuálně se věnuje více práci pro televizi a tak na jeho kanál přibývají videa spíše sporadicky. I tak stojí za shlédnutí.

Podívejte se do další kapitoly na americké youtubery!