Novinky jsou součástí vládního plánu o budoucnosti automobilového průmyslu v České republice. Mezi výhodami pro majitele elektromobilů jsou zmíněny hlavně finanční úlevy. Řidiči těchto vozů by nemuseli platit registrační poplatek vozu (800 Kč), dálniční známky (roční u nás vyjde na 1500 Kč) a také by mohli bez poplatku vjíždět do městských center, kam je omezen vjezd pro vozy se spalovacím motorem, nebo také jezdit ve vyhrazených pruzích pro městkou hromadnou dopravu.

Mitsubishi Xpander.
Mitsubishi odhalilo divné, ale praktické MPV Xpander. A dalo mu zajímavou cenu

Státní organizace by navíc dostaly možnost požádat o dotaci na koupi elektromobilu, i kdyby vůz zakupovaly na operativní leasing, což dosud nebylo možné. Pro podnikatele by bylo další výhodou rychlejší odepisování jejich vozu. To by ovšem chtěla vláda zajistit nejdříve v roce 2019.

Zbytek výhod by měla vláda začít schvalovat už během letošního září, některé z novinek by tedy mohly platit už od příštího roku.

Koncept Škoda Vision E.
Škoda má s elektromobily velké plány. Chystá víc aut, nejen SUV, ale i sporťák

Plán ohledně elektromobilů má samozřejmě navýšit zájem o tyto ekologické vozy, i přestože je jejich pořízení mnohem dražší než v případě vozů se spalovacím motorem. Společně s tím má vláda zapracovat i na budování sítě dobíjecích stanic a jejich provozování, které by rovněž obdrželo jistou formu státní podpory.