Na identifikaci pravosti tohoto Fordu GT byste si zřejmě museli zavolat forenzního experta. V kupě spáleniny a šrotu se ale každopádně skrývá dnes ceněný supersport z roku 2005, tedy alespoň jeho zničené pozůstatky.  

Vždyť víte, ten Ford GT s uprostřed uloženým, kompresorem přeplňovaným 5,4litrovým osmiválcem o výkonu 558 koní (410 kW), který vlastnil třeba i bývalý moderátor Top Gearu Jeremy Clarkson. Ceny zachovalých kusů dnes atakují částky i kolem 7 milionů korun.

Alpina B12 5.7 Coupe.
V Česku je na prodej vzácná Alpina s V12, jedna z 32 vyrobených

Americký inzertní portál Copart se sice přímo zabývá prodejem a dražením poškozených vozidel, ale něco nám říká, že v tomto případě se bude majitel tohoto Fordu GT hledat velmi dlouho. Tedy pokud se zanedlouho neobjeví hrdina s pick-upem, který použitelný šrot naloží a odveze do sběrny.

Nabízený supersport musel být bezpochyby obětí velmi těžké nehody a následného požáru. V hromadě prachu tak najdete maximálně část zavěšení s brzdovým diskem, kus výfukového systému a pár ozubených soukolí z převodovky. Zbytek dílů je obtížné rozeznat. Vše je navíc silně zkorodované.

První nový Ford GT v České republice.
První český Ford GT dorazil k majiteli. Za 10 milionů poslouží i jako investice

K zachránění zde není vůbec nic, k opětovnému použití také ne. Otázkou tedy je, proč se někdo rozhodl podobnou kupu šrotu vůbec nabízet v aukci a kdo by měl o takovou nabídku vlastně zájem. Třeba se ale pouze jedná o vtipný inzerát. Zadavatel přece jen vyplnil kolonku barvy vozidla jako „spálenou“.

Pozůstatky Fordu GT jsou k mání zde. Aukce začíná na rovných 0 dolarech a prozatím nikdo nepřihodil. Nedivili bychom se tedy, kdyby si někdo GT odvezl opravdu za jeden jediný dolar, tedy asi 22 korun.