Předchozí
1 z 6
Další

Za tyto peníze už není problém sehnat poměrně mladé exempláře se stářím do pěti let a malým nájezdem. Opět začnemu u Fabie.

Nabídka je široká, na prodej najdeme zejména řadu kusů druhé generace s rokem narození mezi lety 2011 až 2013. Narazíme jak na vozy s přeplňovaným čtyřválcem 1.2 TSI, tak na nafťáky s motorem 1.6 TDI.

Nabídky oživují také verze Monte Carlo s bohatší výbavou a stylovým vzhledem. Zajímavé také je, že do 200 tisíc už můžete koupit i aktuální třetí generaci, která byla na trhu uvedena na podzim roku 2014.

Jenže jako už bylo konstatováno v prvním díle: Fabia patří mezi nejoblíbenější auta českých řidičů. Takže co když se chcete odlišit?

Peugeot 208

Peugeot 208.Zdroj: Peugeot

Peugeot 208 se vyrábí teprve od roku 2011 a do segmentu přinesl některé zajímavé prvky. Například zvláštní pojetí palubní desky (iCockpit), která propůjčuje interiéru neotřelý design a uspořádání. Jenže pro některé řidiče může být problematický.

Ne každý se totiž do 208 poskládá tak, aby si volantem nezakrýval podstatnou část přístrojového šítu. Když ale zjistíte, že se nejedná o váš případ, můžete dostat vozy z let 2011 až 2013 s benzinvými i naftovými motory.

Ford Fiesta

Ford Fiesta.Zdroj: Ford

Jestliže za 100 tisíc byla Fiesta šesté generace spíše nedostatkovým zbožím, za dvojnásobnou částku už je výběr výrazně lepší. Moderního Forda považuje velká část řidičů za nejhezčí supermini současnosti a faktem je, že design z pera Stefana Lamma je opravdu povedený.

Nejnovější generace Fiesty, představená teprve nedávno, se navíc odcházející generaci velmi podobá, takže vaše auto z let 2010 až 2014 pocitově zestárne o mnoho pomaleji. I v tomto případě můžete vybírat mezi několika motorizacemi (benzin i nafta), známý přeplňovaný litrový tříválec EcoBoost se však ve výběru aut do 200 tisíc objevuje zřídka.

Hyundai i20

Hyundai i20.Zdroj: Hyundai

Hyundai se v reklamní kampani často hrdě staví proti "sousedovi z Mladé Boleslavi", i proto by neměl v našem výběru chybět. Proti Fabii konkrétně můžeme postavit model i20.

První generace, která nahradila starší model Getz, byla v roce 2012 faceliftována a právě z výrazně hezčích modelů po modernizaci můžete za 200 000 korun vybírat. Většina vozů je přitom vybavena zážehovou dvanáctistovkou, která nabídne důstojných 86 koní výkonu.

Renault Clio

Renault Clio.Zdroj: Renault

Aktuální generace Clia vyráběná od roku 2012 je vcelku zajímavým supermini, které ušlo od předchozí generace pořádný kus cesty. Pokud budete pečlivě vybírat, můžete sehnat do 200 tisíc korun i velice slušně vybavený vůz.

Taková Clia zpravidla pocházejí z let 2012 a 2013 a jsou většinou poháněna základním čtyřválcem o objemu 1,2 litru, disponujícím výkonem 75 koní. Výbava ale nezřídka obsahuje třeba navigaci a další prvky. Výhodou pro někoho může být skutečnost, že existuje i verze kombi. Kombíků ale není moc - a do 200 tisíc se objevují velice zřídka.

Opel Corsa

Opel Corsa.Zdroj: Opel

Oblíbená Corsa vkročila před nedávnem do své celkem páté generace, přičemž hodně věcí si přenesla z předchozí verze. Právě poslední ročníky Corsy D jsou v nabídkách velice časté, rozhodně je z čeho vybírat. Není problém narazit ani na vozy vybavené navigací a dokonce lze poměrně často najít i auta s automatickou převodovkou.

Mezi motorizacemi převažují atmosférické zážehové jednotky, koupit lze ale i například diesel 1.3 CDTi.

Stejně jako u Fiesty potom platí, že vaše nové auto bude pocitově stárnout pomaleji. Aktuální nová generace totiž vypadá stále velmi podobně.