Stojí za ním skupina Aures Holding, provozovatel autobazarů AAA Auto a Mototechna.

Na některých pobočkách Mototechny proto spatříte nové logo „Mototechna Classic“, věnované prodeji aut, jejichž hodnota by do budoucna měla růst. Nápad na příchod nové divize vznikl z toho popudu, aby se nákup investičního automobilu přiblížil k běžným lidem, kteří nedisponují znalostmi a zkušenostmi na výběr velmi specifického vozu.

V Mototechně Classic budou na prodej pouze taková auta, která nevyžadují zásadnějších technických oprav, nejsou stižena rozsáhlou korozí a nenachází se v nepojízdném předrenovačním stavu. Nějaké mouchy se sice najdou (asi jako na všech starých autech), ale celkově se má jednat o solidní kusy.

Ferrari 458 Speciale A prodávané v Británii.
Ferrari 458 Speciale Aperta vystřelilo na trojnásobnou hodnotu. Jen za tři roky

Nabídka Mototechny Classic by měla v brzkém budoucnu stabilně obsahovat přibližně 30 až 50 vozidel, rozdělených do čtyř kategorií.

První a nejdražší kategorií budou exotické vozy, veterány a youngtimery prestižních značek, jako jsou Ferrari, Porsche, Jaguar a další. V této skupině nebude cena klesat pod milion korun, ovšem také předpokládané zhodnocení patří mezi nejvyšší. Aktuálně se v nabídce nachází dvě Ferrari Testarossa, z nichž jedno má najeto jen 9000 kilometrů. Dále se zde objevuje ještě Ferrari 550 Maranello a na cestě je dokonce i Jaguar XK 120 Alloy Roadster z roku 1949.

Druhou skupinou jsou klasická americká auta především ze šedesátých a sedmdesátých let. Zde je cena nižší a výhodou je také relativně jednoduchá technika, vysoká spolehlivost a slušná dostupnost levných náhradních dílů. Již v tuto chvíli má Mototechna Classic třeba Ford Ranchero, Ford Thunderbird nebo Chevrolet Corvette generace C3.

Callaway Sledgehammer Corvette C4 Twin-Turbo.
Tahle zapomenutá Corvette dlouho vládla světu. Už v roce 1988 jela 410 km/h

Třetí skupinou aut jsou vozy bývalého východního bloku, stávající se ceněným sběratelským artiklem zejména kvůli nostalgii, kterou vyvolávají. V nabídce jsou tato auta zastoupena Škodou 100 nebo klasickým „žigulíkem“ VAZ 2101.

Čtvrtou kategorií jsou auta, u kterých je růst hodnoty teprve očekáván. Spadají sem auta starší, nikoliv však veteránského věku, zajímavá výborným stavem a nízkým originálním nájezdem, nebo třeba slavným předchozím majitelem. K mání jsou zde třeba dvě Škody Favorit, ale i Škoda Felicia s najetými 37 tisíci kilometry. Kompletní nabídku i s cenami si můžete prohlédnout zde.