Zapomenutý kousek úžasného supersportu se objevil k mání u britského prodejce Tom Hartley Jnr a podle všeho se má jednat o vůbec nejzachovalejší McLaren F1 na světě.

Zřejmě tady máme případ vozu, který se ve své době dostal k oficiálnímu dealerovi, ale z určitých důvodů nebyl nikdy prodán a zůstal schován před zraky veřejnosti až do současnosti. Díky tomu má vůz z roku 1997 najeto pouhých 239 km, přičemž tento počet má mít na svědomí rozsáhlé testování automobilkou ještě před konečným schválením k prodeji.

Pro unikátní Veyron si nakonec musela přijet odtahová služba.
Výlet majitelů Bugatti se moc nepovedl. Veyron zůstal po nehodě viset ve svahu

Dokonce i interiér zůstal v původní podobě s nalepeným ochranným polstrováním na palubní desce a bočních sedačkách. Ke všemu je zde originální sada pozlaceného nářadí, zavazadel a třeba unikátní hodinky TAG Heuer s vyrytým číslem 060, jež odkazuje na pořadové číslo šasi tohoto vozu.

Aby toho nebylo málo, k autu dostanete náhradní volant ve stylu závodní verze GTR a náhradní výfukové potrubí z verze LM. Celý vůz je potom v docela speciálním žlutém odstínu, jelikož McLarenů F1 v této barvě zrovna moc nejezdí.

Hyundai Veloster s panoramatickou střechou.
Úřad varuje před "explodujícími" střešními okny. Těchto případů přibývá

Jen pro připomenutí, uprostřed McLarenu F1, který se vyráběl v letech 1992 až 1998, se nachází 6,1litrový atmosférický dvanáctiválec BMW o výkonu 627 koní (461 kW) a točivém momentu 650 Nm. Všechna síla jde pochopitelně na zadní kola, a to přes manuální šestistupňovou převodovku. Motorový prostor a okolí výfukového systému je pak vykládáno 24karátovým zlatem pro ideální izolaci okolních materiálů proti generovanému teplu.

Jak už jsme psali, údržba modelu F1 je šíleně nákladná a to nemluvě o trhu, který zrovna tento legendární McLaren často cení do absolutně neuvěřitelných výšin. Cena je pochopitelně na vyžádání u prodejce, nicméně se v odborných kruzích odhaduje, že tento nejzachovalejší kus na světě by se mohl prodat i za nějakých 430 milionů korun.