Také některé typy automobilů, které se vyrábějí na území České republiky, se v letošním žebříčku spolehlivosti ojetých automobilů TÜV Report, umístily alespoň v některé z věkových kategoriích na předních příčkách.

Na ně a samozřejmě také na další typy spolehlivých aut rozdělených podle věkových kategorií, se můžete podívat do naší obří fotogalerie.

Konkrétně se jedná o Škodu Superb, která zaujala v kategorii aut vyrobených kolem roku 2015 a zejména Hyundai i30. V tomto případě se jedná hlavně o současnou generaci ještě před faceliftem. V "královské" kategorii nejmladších ojetin skončil tento model montovaný v továrně v Nošovicích na děleném šestém místě s velmi nízkým procentem nalezených vážných závad. Škodě Fabia zařazení do skupiny nejspolehlivějších vozů v kategorii 4-5 let uniklo jen těsně.

Volkswagen Passat CC
Od těchto ojetin raději pryč! Technici TÜV je hodnotí jako nejméně spolehlivé

Připomínáme ještě, že žebříček zohledňuje pouze výsledky těch nejvíce frekventovaných automobilů na německých silnicích a je rozdělen do pěti věkových kategorií 2-3, 4-5, 6-7, 8-9 a 10-11 let.

TÜV si letos pochvaluje, že se snížilo procento vážných závad u aut, které přijely na technickou kontrolu. Napříč všemi kategoriemi se jedná o 19,9 procenta, což je o 1,6 procenta lepší výsledek než v případě hodnocení vydaného pro rok 2020.

Z našeho průzkumu výsledků jednotlivých kategoriích vyplývá, že modely některých značek jsou v popředí výrazně častěji než jiné. 

Co třeba Opel?

Mezi prémiovými značkami vede Mercedes-Benz před Audi, naopak modely BMW jsou v popředí spolehlivosti jen málokdy. Z tazvaných objemových značek si zaslouží pozornost kupujících ojetin Opel a japonské značky Mazda či Honda.

V nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových jsou i doslova vraky
Nová nabídka státních aut: Rychlé vozy po inspektorech i pokladač kuželů....

Dlouhodobě stabilní kvalitu, napříč generacemi i modelovými roky vykazují například malé automobily Mazda 2, Opel Adam, Honda Jazz, Audi A1 a ve starších věkových kategoriích třeba také Ford Fusion nebo Mini.

V kategorii rodinných automobilů, do kterých řadíme jednak klasické hatchbacky a kombíky nižší střední třídy a rovněž vozy kategorie MPV lze obecně doporučit například Mercedesy A i B, Audi A3, Golf Plus a Spotsvan, klasický VW Golf, Mazdu 3 i Toyotu Auris.

Toyota Yaris třetí generace
Doporučení od automechaniků: Jaké ojetiny vybrat v cenách do 100 a 200 tisíc Kč

Mezi dlouhodě kvalitně vyráběné SUV podle výsledků TÜV určitě náleží Mazdy CX-3 a CX-5, Mercedesy GLC a GLE, Audi Q3 a Q5, ale i poměrně levné modely Suzuki SX-4, Mitsubishi ASX či Opel Mokka X.

A ve třídě velkých automobilů by stály za úvahu třeba Opel Insignia, Mazda 6, Škoda Superb druhé generace, Mercedesy tříd C a E a Audi A4/A5 a A6/A7, případně rovněž Volva V40 a S60/V60.