U nás jsou automobilové repliky naštěstí poměrně vzácné, ale i přesto se v tuzemské inzerci tu a tam nějaký kousek objeví. Třeba teď je na jistém serveru na prodej Ferrari Maranello, nabízené za vskutku lidových 50 000 korun. To je opravdu málo – většinou se totiž majitelé replik nestydí říci si za znásilněný Peugeot, Pontiac Fiero či Toyotu MR2 statisíce korun.

Excalibur Series IV z roku 1982.
Tohle zvláštní auto s retro designem můžete koupit i u nás. Víte, co je zač?

Základ „Maranella“ je právě v Peugeotu, konkrétně v modelu 406 Coupé, jehož karoserii původně navrhnulo studio Pininfarina. Bohužel právě svou elegantní siluetou připomíná nebohý Peugeot některým lidem Ferrari, konkrétně modely 360 Modena, F430 nebo 550 a 575 Maranello.

Lidové francouzské kupé někdo etabloval právě do role 575 Maranello. Peugeot obdržel jiný předek s odlišným nárazníkem, jinými světly (prý opravdu pocházejí z Ferrari), blatníky a novou kapotou a nechybí ani nová zadní světla s nárazníkem a čtyřmi koncovkami výfuku. Je takto upravená 406 vskutku podobná slavnému etalonu? Ale kdeže, i naprostý laik po pár sekundách rozezná, že se jedná o padělek. Stejně jako obecně u všech replik.

Ne, tohle se nepovedlo ani zdaleka.
Tohle je asi nejhorší replika na světě. "Napodobenina" Veyronu není ani levná

Bohužel pro nás inzerát zrovna nehýří informacemi. Uvedena není motorizace, takže nevíme, jestli se alespoň jedná o vrcholný třílitrový benzín.

Zato se prodávající chlubí, že jde o anglický kit za 5000 liber (v přepočtu asi 146 tisíc korun). A upozorňuje, že auto je rozložené po bouračce, ale samotná stavebnice je údajně neporušená a kompletní.