Subaru Justy (2002)

Subaru Justy.Zdroj: Cars.cz

Malé Justy je do určité míry společným produktem japonských značek Subaru a Suzuki. Vůz, který se prodával mezi lety 1994 a 2002, byl v podstatě Suzuki Swift druhé generace, ovšem pokud jste zatoužili po pohonu všech čtyř kol, bylo nutné sáhnout právě po Subaru. Pohon zadních kol byl přiřaditelný skrze viskózní spojku a řešený spínačem na vršku řadicí páky.

Kus z inzerce k nám přijel z Německa, kde jezdil od roku 2002. O pohon se stará benzínová třináctistovka od Suzuki, která nabízí solidních 86 koní (63 kW) výkonu. Nájezd podle inzerátu činí pouhých 60 tisíc kilometrů a vůz je k mání za 39 999 korun.

Inzerát naleznete zde.

Renault Scenic RX4 (2001)

Renault Scenic RX4.Zdroj: Cars.cz

Rodinný Renault Scenic ve verzi RX4 se stal svého času předmětem velké kontroverze. Za tou stál jeho drsný, skoro až off-roadový vzhled se zvýšenou světlou výškou a ochranným oplastováním kolem karoserie. Celé dílo potom završuje velký kryt rezervy, čnící z víka kufru. Faktem ovšem je, že nic z toho nebylo na parádu, neboť Scenic RX4 zvládne nejen zasněžené silnice, ale dokonce i lehčí terén.

Kus z inzerce pohání turbodiesel 1.9 dCi o výkonu 102 koní (75 kW), spřažený s manuální převodovkou a právě pohonem všech kol. Nájezd má činit 243 tisíc kilometrů a prodejce si za vůz žádá 59 000 korun.

Inzerát naleznete zde.

Suzuki SX4 (2006)

Suzuki SX4.Zdroj: Cars.cz

Relativně mladé SX4 se nachází na pomezí mezi hatchbackem a crossoverem, nicméně pro mnoho zákazníků je zajímavé hlavně tím, že nabízí přiřaditelný pohon zadních kol. Ten je řešen elektromagnetickou mezinápravovou spojkou a lze jej nechat fungovat automaticky, či do určité rychlosti uzamknout.

SX4 je nejmladším a tím pádem také nejdražším vozem z našeho výběru. Silnice brázdí od roku 2006 a podle prodejce najelo 157 266 kilometrů. Pod kapotou je turbodiesel 1.9 DDiS o výkonu 120 koní (88 kW). Cena je stanovena na 119 900 korun.

Pátrat můžete také po dvojčeti jménem Fiat Sedici.

Inzerát naleznete zde.