Land Rover Freelander 2 (2012)

Land Rover Freelander.Zdroj: cars.cz

Druhá generace Land Roveru Freelander se vyráběla v letech 2006 až 2014. Pro britskou automobilku, která v době vývoje a uvedení druhé generace na trh patřila Fordu, je toto kompaktní SUV v mnoha ohledech zlomovým modelem. Jako první Land Rover například využívalo platformu Ford EUCD, kterou kromě Fordů najdeme také u několika vozů značky Volvo. Také motory pocházejí od tehdejšího koncernu Ford.

Další důležitou novinkou bylo uvedení verze s pohonem předních kol v roce 2010. Takže pokud vás zrovna druhý Freelander zajímá a neočekáváte od něj terénní schopnosti (které jsou u čtyřkolek skvělé, vždyť jde stále o Land Rover), můžete při hledání narazit i na SUV s hnanou přední nápravou.

Tento inzerovaný kus však má pohon 4x4, který doplňuje 2,2litrový turbodiesel o výkonu 150 koní (110 kW) a šestistupňová automatická převodovka.

Inzerát naleznete zde.

Mini John Cooper Works Cabrio (2014)

Mini John Cooper Works Cabrio.Zdroj: cars.cz

Možná už se nemůžete dočkat léta. Čekání na teplo a slunce si můžete zkrátit přípravou nového kousku na letní sezonu. Klidně by mohlo jít o kabriolet od automobilky Mini.

Na první pohled sice tento prcek vypadá jako roztomilé autíčko pro panenky, jde ale o klam. Tohle Mini totiž vyžaduje spíš tvrdou ruku, jde totiž o vrcholnou a hodně rychlou verzi John Cooper Works, která pod kapotou ukrývá přeplňovanou šestnáctistovku o výkonu 184 koní (155 kW).

Inzerát najdete zde.

Bentley Arnage (2001)

Bentley Arnage.Zdroj: cars.cz

I poslední tip je především pro fajnšmekry. Ve srovnání s naštvaným Mini jde ale o úplně jiný druh. Tohle je Bentley Arnage, skoro 5,4 metru dlouhý luxusní sedan (mimochodem dvojče Rolls-Royce Silver Seraph), který se vyráběl v letech 1998 až 2008. 

Kromě prostorného interiéru se spoustou kůže a dřeva inzerovaný exemplář nabídne také 6,75litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, který dává výkon 405 koní (298 kW). Tomu však také bude odpovídat spotřeba. A ani provozní náklady jistě nebudou nízké. Na druhou stranu jde o jedinečný vůz s duší aristokrata.

Inzerát naleznete zde.