Rodina Hennessey Venom F5 se rozrůstá o další model. Nový Venom je určený na okruhy a pohání ho dvakrát přeplňovaný motor V8 “Fury” o objemu 6,6 litru. Pohonný agregát je vyladěný pro soutěžní použití. Dosahuje 1817 koní a 1193 newtonmetrů.

Jedná se tak o nejvýkonnější a nejsilnější čistě spalovací hyperauto na světě. Jeho sourozenci sice produkují stejný výkon, ale F5 Revolution je při váze 1360 kilogramů z celé rodiny nejlehčí. Výkon se přenáší na zadní kola prostřednictvím automatické jednospojkové převodovky.

Citroën 2CV.
Stojí za ikonickými vozy Citroën. Slavný designér aut se narodil před 120 lety

Hennessey se tentokrát nejvíce zaměřil na aerodynamiku a odpružení vozu. Masivní nastavitelné zadní křídlo pomohlo zvýšit přítlak vozu. Při rychlosti 300 km/h tlačí na hyperstport neviditelná síla více než 362 kg. Při rychlosti 400 km/h se přítlak zvýší na 635 kg.

Dále americká firma se sídlem v Texasu instalovala větší karbonový splitter, který omezuje proudění vzduchu pod vozem. Masivní a členitý zadní difuzor pomáhá odvádět přebytečný vzduch pod podvozkem. Dvojice křidélek před předními koly pomáhá zvýšit přilnavost a zlepšit průjezd zatáčkou. Sání pro přívod vzduchu do motoru je umístěné na střeše.

Ken Block.
Smrt Kena Blocka zdrtila automobilový svět. Připomeňte si jeho šílené jízdy

F5 Revolution je vybaven dvouprvkovým zavěšením kol, které Hennessey upravil s agresivnějším nastavením geometrie. Společnost jej také vybavila nastavitelnými tlumiči, které umožňují kalibraci na trati pomocí jednoduchých nástrojů. Nová větší kola z lehkých slitin poskytují větší styčnou plochu, což zlepšuje schopnosti vozu v zatáčkách i při prudkém brždění.

Hennessey bude nabízet F5 Revolution s palubním telemetrickým systémem, který umožňuje sledování vozu na trati v reálném čase. Systém také sleduje čas na kolo, přetížení v zatáčkách a poskytuje další informace.

I díky autům můžou být Vánoce pohodové....
Kvíz: Největší i nejdražší auto světa... Četli jste pozorně naše články?

Celosvětovou veřejnou premiéru bude mít F5 Rovolution 15. ledna na Miami Motorcar Cavalcade Concours d’Elegance. Hennessey plánuje vyrobit pouze 24 kusů, přičemž cena každého z nich začíná na v přepočtu asi 60 milionech korun. Většina z těchto vozů už ale má svého majitele.