Vedení německého šampionátu cestovních vozů oznámilo, že příštího ročníku se zúčastní další značka, konkrétně Aston Martin, a to pod vlajkou týmu R-Motorsport, se kterým značka Aston Martin dlouhodobě spolupracuje. Vedením DTM posvěcené nasazení závodního stroje do DTM však není čistě tovární záležitostí, automobilka bude tým pouze podporovat, nikoliv provozovat.

Aston Martin však do tohoto projektu i tak investuje hodně finančních prostředků, jelikož závodní stroj pro DTM by měl pomáhat vyvinout a zkonstruovat tým lidí ze společnosti HWA AG, se kterou uzavřeli partnerství. To znamená, že část nákladů na vývoj vozu půjdu za účetními, sedícími ve Gaydonu.  

Humvee
Ožije legendární Humvee? Firma je na prodej, zájem má GM i Fiat

Vedení šampionátu DTM potvrdilo, že novým vozem na startovním roštu bude stroj postavený na základech modelu Vantage. Aston Martin tak nejspíš nahradí Mercedes-Benz, který na konci letošního ročníku DTM pravděpodobně opustí, protože už dříve oznámil, že se chce soustředit na šampionát Formule E.

V reakci na toto rozhodnutí se Audi a BMW dohodli, že pokud Mercedes skutečně vyklidí pole, na příští rok nasadí více aut, aby tak zaplnily mezeru vzniklou odchodem značky s trojcípou hvězdou.

Nasazení Astonu Martin do tohoto prestižního podniku je skvělou zprávou, protože je dost možné, že se přidají značky a týmy. Z dlouhodobého hledisky by totiž soutěžení pouze BMW a Audi nemělo dlouhého trvání, především z důvodu vysokých nákladů.

Snad si Aston Martin Vantage povede výrazně lépe, než například kdysi Opel…

V galerii si můžete prohlednout Vantage kategorie GT, na jehož záladech bude DTM vůz nejspíše postaven.