Aston Martina na tomto „letadle“ pracoval společně s Cranfield University, Cranfield Aerospace Solutions a leteckou divizí Rolls-Royce, která s automobily téhož jmena nemá nic společného. Společný koncept Volante Vision Concept je pohledem na možnou budoucí mobilitu.

V minulosti už jsme viděli několik podobných kreací, ovšem tento je jiný. Při jeho konstrukci byly použity nejnovější poznatky z aeronautiky, elektrifikace a autonomního řízení. To zanmená, že by šlo o akumulátorem poháněný stroj s autopilotem.

10 věcí, které jste o Festivalu rychlosti v Goodwoodu nejspíš nevěděli

Hlavní postava automobilky Aston Martin, Dr. Andy Palmer, o tomto konceptu uvedl, že jde o řešení stále se zvětšujících dopravních komplikací ve velkých městech a zároveň jde o odpověď na zpřísňující se emisní normy. Majitelé tak budu moci bydlet dál od místa, kde jsou zaměstnáni, protože tímto způsobem se do práce dostanou velmi rychle. A bezemisně.

Dr. Andy Palmer v tomto druhu přepravy vidí budoucnost a vzhledem k renomé značky Aston Martin považuje za nutné, aby stála včele vývoje takovýchto strojů.