Aston Martin Valkyrie bude tím nejrychlejším autem, který kdy britská značka vyrobila. Od pohledu jde o okruhový speciál, ale k dispozici je i 150 kusů schválených pro provoz na běžné silnici. Tedy k dispozici nejsou, protože jsou už dávno vyprodané. A není divu, že je o ně takový zájem. Valkryrie totiž vypadá naprosto nadpozemsky.

To už ukázaly první snímky, které se objevily letos v srpnu. Auto se nyní dostalo do poslední fáze simulace, a tak nastal zřejmě ten správný čas na to, aby Aston Martin zveřejnil nové fotografie. Jsou tedy jen tři, ale to nevadí, chystané super auto na nich vypadá famózně.

Cosworth na twitteru „propálil“ výkon Aston Martin Valkyrie

Valkyrie se na fotografiích ukazuje ve slušivém modrém lakování, které směrem dozadu tmavne. Kabina a ocas jsou černé. Zatím ještě není jasné, jaký výkon bude mít finální verze. Vzhledem k tomu, že atmosférický dvanáctiválec vychází z motoru formule 1, nebude to žádný slaboch. Spekuluje se o výkonu vyšším než 1100 koní. S tím by mohla být Valkyrie nejen nejsilnějším autem s atmosférickým motorem na světě, ale také vůbec nejrychlejším. Rádi se necháme překvapit.