Jako první se do pick-upu od Mercedesu opřelo BMW, když jeden z vysoce postavených manažerů mnichovské automobilky prohlásil, že je "X-Klasse" prostě a jednoduše otřesná. Dobrá tedy, to by byl jeden názor, nic se neděje. Jenže nelichotivé poznámky pokračují, tentokrát ze strany Volkswagenu.

Mercedes-Benz třídy X.
Manažer BMW se pustil do Mercedesu. Nový pick-up podle něj vypadá příšerně

Ředitel korporátní komunikace australského zastoupení Volkswagenu Paul Pottinger v rozhovoru pro magazín Motoring řekl, že „je velmi obtížné skrýt Nissan Navara“. Pottinger viděl auto v produkčním provedení na autosalonu ve Frankfurtu a je prý přesvědčen o tom, že vůz prémiové značky takto rozhodně vypadat nemá.

Kořeny v Navaře jsou na třídě X zkrátka až příliš znatelné a nejedná se jen o vnější design, ale zejména o různé menší, ale o to bolestivější detaily. Když totiž majitel Mercedesu-Benz otevře u třídy X dveře a uvidí panty z Nissanu, pravděpodobně nebude zrovna nadšen.

Mercedes-Benz třídy X.
Mercedes představil pick-up třídy X. V Evropě bude soupeřit s Volkswagenem

O tom, že Mercedes X-Class zůstává v základu Navarou, svědčí i místo jeho výroby. Pick-up totiž nevzniká v Německu, ale v továrně Nissanu ve španělské Barceloně, kde se zároveň vyrábí i nový Renault Alaskan pro evropské trhy.

Ovšem co se ceny týče, vyjde verze od Mercedesu samozřejmě výrazně dráž, než ta od Nissanu nebo Renaultu. Zatímco Alaskan pořídíte dokonce již od 737 900 korun, nejlevnější X-Class stojí minimálně 973 445 korun. Pochopitelně, že za své peníze dostanete o něco hezčí a lépe vybavené auto, je však otázkou, jak velký je to rozdíl.