Nejprve si odjely svůj závod na zlínské Barum Czech Rally Zlín a pak se vydaly do Kroměříže. Řeč je o elegantních vozech francouzské značky Bugatti.

Stroje z dob, kdy bylo závodění nejen bitvou o čas, ale také přehlídkou elegance, totiž v sobotu vůbec poprvé obsadily Výstaviště v Kroměříži.

  • Podívejte se na video z akce:
Zdroj: Dominik Pohludka

„Rádi bychom fanouškům představili takový pravěk motorismu, skutečně stoleté i starší exponáty, které patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžeme nabídnout. V takové koncentraci na jednom místě jako v Kroměříži stěží jindy k vidění,“ řekl k výstavě zlínský podnikatel a patriot Ladislav Samohýl, který dodal na výstavu stěžejní množství exponátů stěží vyčíslitelné hodnoty i ceny.

Zenvo Aurora
Konkurent pro Bugatti Veyron? Dánské Zenvo Aurora přiváží šílený výkon i cenovku

Lidé vzali výstavu útokem. „Přijeli jsme do Zlína na Barumku a řekli jsme si, že takovouhle akci si nemůžeme nechat ujít. Tolik bugatek na jednom místě se vidí málokdy,“ pochvaloval si Jaromír Prošek z Brna.

„Překvapilo mne, že je jsou tady i auta značky Porsche. Je tak ale hezky vidět, jak se v posledních desetiletích celý motorismus posunul. Výstava se mi opravdu líbí,“ dodal.