Šestiválec s objemem 1,6 litru a k tomu čtyři elektromotory. Dohromady tedy výkon přes tisíc koňských sil získá vůz AMG One, jehož vývoj konečně dospěl do finále.

Prohlédnout si ho můžete ve fotogalerii.

Je dokonce vysoce pravděpodobné, že až si zákazníci začnou přebírat kusy z limitované série 275 kusů (každý stojí v přepočtu více než 56 milionů korun), už bude tento typ vozu držitelem rekordního času na severní smyčce okruhu Nürburgring v kategorii produkčních automobilů. Nasvědčuje tomu totiž video zachycující automobil během testů na této závodní dráze:

| Video: Youtube

Auto je to skutečně pozoruhodné. Pohonné ústrojí typu plug-in hybrid pochází přímo z Formule 1 a bylo vyvinuto v úzké spolupráci s odborníky na motoristický sport z Mercedes-AMG High Performance Powertrains v Brixworthu. Skládá se z vysoce integrované a inteligentně vzájemně zesíťované jednotky z hybridního turbo spalovacího motoru s celkem čtyřmi elektrickými motory: jeden je integrován v turbodmychadle, jeden se nachází přímo na spalovacím motoru a je spojen s klikovým hřídelem, dva další pohání přední kola.

Spalovací motor může pracovat s otáčkami až 11 000 za minutu. Uměl by i více, ale tento parametr byl omezen vzhledem k použití klasického benzínu a také z hlediska životnosti.

Lze jet také bez emisí

Hnací ústrojí je samozřejmě přeplňované turbodmychadlem. Výfuková a přeplňovací turbína jsou od sebe odděleny a umístěny v optimální poloze ke straně výfuku a sání motoru V6 a jsou vzájemně spojeny hřídelem. Na tomto hřídeli se nachází elektromotor s výkonem cca 90 kW, který podle provozního stavu elektricky pohání turbínu – například při rozjezdu nebo změně zatížení. Označení této jednotky typické pro Formuli 1 zní MGU-H (Motor Generator Unit Heat).

Elektrické turbodmychadlo umí také využít část nadbytečné energie z výfukového proudu pro vytváření elektrické energie jako u alternátoru a opět ji ukládá prostřednictvím rekuperace do vysokonapěťového lithium-iontového akumulátoru nebo ji jako hnací sílu navíc odvádí do dalšího elektromotoru.

Ten podává výkon 120 kW, je umístěn přímo na spalovacím motoru a je spojen s klikovým hřídelem. Jedná se tedy o MGU-K = Motor Generator Unit Kinetic, což je opět označení ze světa Formule 1.

Pohon přední nápravy pak zajišťují dva elektromotory, z nichž každý má výkon 120 kW. Při dostatečné zásobě elektřiny v baterii lze jet pouze na elektřinu. Pokud řidič potřebuje více výkonu, je možné kromě těchto dvou elektromotorů využít ještě další jednotku na klikovém hřídeli.

Při plném využití pohonného systému pak automobil dokáže z nuly na 200 kilometrů v hodině zrychlit za méně než šest sekund.