Lexus samozřejmě do stavby vlastní jachty neskočil úplně sám, a podobně jako další značky, spolupracuje s profesionály v oboru. Přesněji využívá znalostí společnosti Marquis-Larson Boat Group.

Na fotkách pak vidíte koncept Lexus Sport Yacht, který výrobce automobilů představil minulý rok. Lexus přitom bral celý projekt spíše jako designové cvičení a produkci tehdy zavrhoval. Zájemci o stylovou jachtu se ale zřejmě našli a značka teď změnila názor.

Modely malosériové značky Runge Cars.
VIDEO: Američan vyrábí sporťáky jako z 50. let. Karoserie vyklepává ručně

Produkční verze sportovní jachty však má být ještě větší a komfortnější. Designové prvky konceptu si však nejspíše zachová. První kusy mají dorazit k majitelům v první polovině roku 2019.

Na délku má jachta měřit 19,8 metru a její konstrukce bude vytvořena z kompozitních materiálů, přesněji z plastu vyztuženým uhlíkovými vlákny (CFRP). Zahrnovat by už měla i luxusní kajuty v podpalubí a celkově prý pojme až 15 cestujících.

Nás samozřejmě zaujal hlavně pohon jachty, neboť dvojici lodních šroubů bude roztáčet duo atmosférických pětilitrových osmiválců, které v současnosti najdeme v rychlých modelech Lexusu jako RC F, GS F nebo elegantním kupé LC500.

Upoutávka na novou Toyotu RAV4.
Toyota láká na novou generaci RAV4. Co můžeme od novinky čekat?

Mluvíme tak o kombinovaném výkonu kolem 897 koní (660 kW) a nepochybně taky o velmi líbivé zvukové kulise. Maximální rychlost by měla překročit 43 uzlů, neboli 80 km/h.

Bezpochyby astronomickou cenovku za svou jachtu zatím Lexus nezveřejnil. A možná ji radši ani nechceme vědět.