Minulý rok Morgan představil své první elektrické produkční vozidlo. Jejich legendární tříkolka 3-Wheeler dostala elektrický motor a označení EV3.

Nyní chce malá britská automobilka oslovit mnohem mladší publikum, které ještě nemá ani řidičák a vlastně ani možnost řídit jakékoliv motorové vozidlo.

Čtěte také: Na prodej je teréňák po Schwarzeneggerovi. Za „ranec", pochopitelně

Ano, nyní můžete koupit elektrickou tříkolku od Morganu i svým dětem. Menší verze EV3 Junior je přitom ručně vyrobená přímo pro malé caparty. Malá jednomístná karoserie je vyrobena z karbonu, uvnitř má dřevěnou palubní desku a ručně prošívaný kožený interiér.

Karoserii můžete mít ve třech barvách, červené, zelené a žluté, nicméně Morgan vám nabídne za příplatek jakoukoliv barvu z jejich rozsáhlého vzorníku 40 tisíc odstínů. Vnitřek pak může být v černé nebo světle hnědé kůži.

EV3 Junior dokáže jet rychlostí až 16 km/h a dokonce má i rychlostně limitovanou zpátečku. Světlomety svítí stejně jako na dospělém Morganu a stejně tak má na čumáku klasický erb automobilky.

Čtěte také: Kávovar, koloběžka, hodiny za miliony. Podívejte se na nejdivnější prvky výbavy

Nabití do maximální kapacity zabere čtyři hodiny a dojezd je uváděn podle stylu jízdy na přibližných 16 km. Autíčko je vhodně pro děti nad 6 let věku a má příslušný certifikát bezpečnosti elektrických zařízení.

Morgan EV3 Junior můžete zakoupit jednoduše přes webové stránky automobilky nebo přes oficiálního dealera. Miniaturní vozítko se tak možná objeví i v pražské pobočce Morganu.

A cenovka? Ta samozřejmě není zrovna nízká. V přepočtu asi 200 tisíc korun.