Chevrolet Camaro ZL1 je výsledkem spolupráce mezi Hendrick Motorsports, Chevroletem a Goodyearem. Tým pracoval na vývoji vozu a výrobce pneumatik se postaral o speciálně navržené gumy Goodyear Eagle, které jsou přizpůsobeny pro náročné podmínky závodů 24 hodin Le Mans.

Zdroj: Youtube

Vozidlo je lakováno v modro-žluto-bílé barvě, což jsou odstíny společnosti Goodyear. Systémy a komponenty vozu jsou v zásadě stejné, jako u závodního vozu Next Gen, který se účastní amerického seriálu. Aby vůz mohl startovat v závodě 24 hodin Le Mans, prošel určitými úpravami, ale stále si zachoval charakter sériového vozu NASCAR.

Testování vozu probíhalo na americkém okruhu Road Atlanta s dvojnásobným vítězem závodu 24 hodin Le Mans Mikem Rockenfellerem. Testovací jízdy dokončili také sedminásobný šampion NASCAR Cup Series Jimmie Johnson a mistr světa F1 z roku 2009 Jenson Button.

Ukázka fungování pohonných jednotek monopostů F1
Sezóna F1 startuje: Jak fungují nejrychlejší auta a kam se na ně jet dívat?

Jim France, předseda představenstva a generální ředitel NASCAR, řekl: „Od začátku projektu pro nás bylo důležité, aby byl vůz, který do Le Mans přivezeme, skutečně sériový vůz NASCAR. Aby mohl startovat ve 24hodinovém vytrvalostním závodě, musel projít určitými úpravami, ale fanoušci v Le Mans se i tak dočkají plnohodnotného zážitku jako na závodech NASCAR.“

Pokud pořadatelé přihlášku vozu do kategorie Garage 56 schválí, zúčastní se Chevrolet tradičního francouzského vytrvalostního závodu ve dnech 10. a 11. června.

AMC AMX byl dvoumístný „muscle car“ vyráběný společností American Motors Corporation v letech 1968 až 1970.
Před 55 lety vznikl svérázný dvoumístný muscle car. Připomeňte si AMC AMX

Na závěr dodejme, že Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik a společnost zaměstnává přibližně 74 tisíc lidí. Své výrobky vyrábí v 57 závodech v 23 zemích světa.