V roce 2020 pošle Citroën na silnice novou generaci modelu C4 Cactus. Auto bude stát na platformě CMP, na které by měly už za rok vyjet třeba Peugeot 208 nebo Opel Corsa. Zásadní u tohoto řešení je, že je připravené na implementaci elektrického pohonu. A toho u Citroënu samozřejmě co nejrychleji využijí.

Citroën C4 Cactus se tak zřejmě stane prvním pořádným elektromobilem od francouzské automobilky. Jistě, před lety jste si mohli koupit model C-Zero, ten ale vznikl ve spolupráci s Mitsubishi a neproslul právě užitečným dojezdem. Cactus zaútočí na hlavní tahouny této kategorie, tedy Volkswagen e-Golf nebo Nissan Leaf.

Koncept elektrombilu Biomega SIN
Laciný elektromobil bude stát jen půl milionu, ale nemá ani dveře

Francouzi na elektrifikaci sází. V roce 2025 by už každý jejich model měl mít něco společného s elektřinou, ať už to bude plnohodnotný elektromobil nebo plug-in hybrid. Ten se mimochodem chystá už na příští rok, kdy se začne prodávat model C5 Aircross do zásuvky.

Budoucímu Cactusu ale připadla navíc ještě jedna úloha. Má se stát prvním nositelem nového designu Citroënu. Zákulisní informace napovídají, že se bude silně inspirovat konceptem CXperience, který se předvedl před dvěma lety na autosalonu v Paříži (prohlédněte si ho v galerii). Od něj se pak bude odvíjet vzhled i dalších nových vozů.

Koncept nového Leonu už v Ženevě plus více sportovních modelů pod značkou Cupra

Prvních dvou elektrických konceptů se dočkáme už zjara v Ženevě. Jeden z nich by měl ukazovat budoucnost, druhý odkazovat na klasickou „kachnu“ 2CV. „Jestliže originální 2CV bylo autem pro farmáře a lidi žijící na venkově, náš nový koncept je zaměřen na městské obyvatele,“ prorokuje podle magazínu Auto Express šéf marketingu Citroënu Arnauld Belloni.