Policisté totiž nafasují autonomní elektrické robotické vozítko O-R3, které vyvinula a vyrábí singapurská společnost Otsaw Digital. Drobný stroj, který se bude pohybovat zejména mezi chodci, je vybaven řadou kamer a senzorů, díky nimž je schopen sledovat okolí v rozsahu 360 stupňů a vyhodnocovat "podezřelé" či "nezvyklé" chování lidí a upozorňovat na různé anomálie - třeba na podezřelé předměty.

Takže vlastně bude zjednodušeně řečeno sloužit jako klasický strážce zákona, je to v podstatě robotický policista. V Dubaji počítají s jeho nasazením zejména v obchodních centrech.

Inteligentní retardér firmy Badennova.
VIDEO: Tento chytrý retardér pozná, že jedete pomalu. Pod koly ho pak neucítíte

Robotické vozítko má být prakticky soběstačné. Umí se vyhýbat překážkám, dokáže si samo najít nabíječku a dobít si baterie, řídí se dopravním značením a je neustále připojen k velícímu středisku. V případě potřeby robot může být řízen manuálně. Zvláštností pak je schopnost vypustit drona s kamerou, který se ukrývá v zadní části, například z důvodu sledování podezřelé osoby na útěku.

Stroj policisté dostanou někdy ke konci roku. A každopádně půjde o atraktivní rozšíření flotily, v níž najdeme třeba Bugatti Veyron, Aston Martin One-77, McLaren MP4-12C nebo Porsche 918 či Ferrari FF.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube