Vedení seriálu formule 1 oficiálně přestavilo první návrh hanojského městského okruhu, který se stane součástí kolotoče Královny motorsportu v roce 2020. Na délku bude okruh městem měřit 5,565 km a vyžádá si stavbu jedné zcela nové části v blízkosti sportovního stadionu v okrajové části Hanoje. Tam by měly stát boxy a zázemí týmů. Po závodu se celá tato zóna promění zpět ve veřejnou komunikaci.

Hlavní tahákem by měla být 1,5 km dlouhá rovinka, kde by podle propočtů architektů a inženýrů monoposty F1 měly dosahovat rychlosti 335 km/h.  

Architekti se nechali inspirovat současnými okruhy F1, přičemž zatáčky 1 a 2 jsou kopiemi otevírací sekvence okruhu Nürburgring. Do jaké míry jsou věrné, tisková zpráva neuvádí.

Čtvrtý nejvyšší počet registrací si připsal Hyundai i30
Auta se letos v Česku prodávají hůře než vloni. Těchto deset lidé chtějí nejvíce

Sekce za zatáčkou číslo 12 se mezi bariérami bude vlnit ve stejném stylu, jako slavný stoupák St. Devote v Monaku. Naproti tomu 16 a 19 odpovídají esíčkům japonského okruhu Suzuka.

Charlie Whiting, ředitel F1, navštívil Hanoj před Velkou cenou Japonska a práce na okruhu si nesmírně pochvalovat. Prý neviděl jediný náznak toho, že by Vietnamci neměli stavbu okruhu dokončit včas.  

V přiloženém odkazu se můžete podívat na promo na úvodní závod v roce 2020.

https://api.motorsport.tv/embed/cP3I743p-2020-vietnamese-gp-promo?autoplay