Historická budova hlavního nádraží Michigan Central Station v Detroitu byla po dlouhá léta pouhou ruinou, zničená rabováním, vandaly a jednoduše zubem času. Automobilka Ford se však nedávno rozhodla tuto významnou stavbu v rodišti amerického motorismu zakoupit a vrátit takzvaně „do pucu“.

Z nádraží se také během času ztratilo mnoho historických předmětů, a to včetně ikonických nástěnných hodin. Ty někdo ukradl před více než 20 lety. Jak se ale nyní ukázalo, Ford je naštěstí nebude muset při renovaci nahradit stejně vypadající replikou.

Ford GT40 Mk II.
Ikona Le Mans míří do aukce. Tahle GT40 může být nejdražším Fordem vůbec

Zloděj a nejspíš i nadšenec do historických předmětů, který hodiny v minulosti ukradl, se totiž rozhodl anonymně kontaktovat Fordovo muzeum v Dearbornu a tamním pracovníkům sdělil, že je čas, aby se hodiny „vrátily domů“.

Lupiče podle novin The Detroit Free Press přesvědčila v navrácení hodin právě skutečnost, že Ford budovu koupil a renovuje ji do původního stavu. Muž tak sdělil zaměstnancům muzea, že ukradenou starožitnost najdou ve vyhořelé budově poblíž nádraží, kam hodiny připravil k vyzvednutí.

Ford Mustang Bullitt.
Nový Ford Mustang Bullitt má českou cenu. Ale pospěšte si, bude tu jen pár kusů

„Mám pouze zmíněné hodiny. Nic jiného. Pošlete prosím na místo dva chlápky s dodávkou a ihned je vyzvedněte. Ztraceny byly po více než 20 let a je načase, aby se vrátily domů. Mnohokrát děkuji,“ stálo v korespondenci.

Zloděj hodiny pečlivě zabalil do prostěradel a muzeu dokonce zmínil, ať se k nim pracovníci chovají velmi opatrně. Původní lak byl totiž náchylný k poškození. „Ještě jednou děkuji. Zbožňoval jsem ty hodiny a stejně tak celou nádražní budovu,“ děkoval muž poté, co dostal zprávu, že hodiny byly bezpečně vyzvednuty.

Zloděj-nadšenec tak už může pouze doufat, že hodiny se v budoucnu objeví zpátky na svém místě na budově hlavního nádraží v Detroitu.