Byl to právě leden roku 1977, kdy ze statistik vytanulo, že není v Americe oblíbenějšího pick-upu, než Fordu F-Series. Od té doby Ford tuto úspěšnou šňůru nepřerušil a naopak o pět let později přidal celkové prvenství v prodejích aut všech druhů.

Již 40 let je tedy F-Series nejprodávanějším picku-upem Ameriky a 35 let nejprodávanějším autem v Americe vůbec.

Legendární F-150, kterou na amerických silnicích vídáme podobně často, jako u nás Octavii, přišla na trh v roce 1975, kdy se zařadila mezi modely F-100 a F-250. Od té doby se tento "truck", jak terénní pick-upy označují Američané, dočkal celé řady různých edic a verzí.

Je to například varianta Super Duty určená pro těžkou práci, sportovně zaměřené SVT Lightning a Raptor nebo luxusní King Ranch, Platinum a Harley-Davidson.

Zdroj: Youtube

A Ford rozhodně nepolevuje ani v současné době. Jen za rok 2016 prodalo se modelu F-150 celkem 820 tisíc kusů, tedy o pět procent více než rok předtím.

Mimochodem, konkurenční Chevrolet prodal "jen" 575 tisíc kusů svého pick-upu Silverado.

Úspěchy v budoucích letech si Ford pojišťuje i nově představeným faceliftem F-150. Ten přinese nové technologie a vůbec poprvé také agregát spalující naftu. Je jím třílitrový šestiválec vypůjčený od automobilky Jaguar Land Rover, který bude pod kapotou spolupracovat výhradně s novým, desetistupňovým automatem.