Jestli existuje tuner, který se nebojí vůbec ničeho, a to ani neslavnějších jen automobilové historie, je to americká společnost Hennessey Performance Engineering, kterou v roce 1991 založil John Hennessey. Texaský specialista na úpravy věhlasných značek, jako je Ferrari, Porsche, McLaren, Lotus nebo Ford či Lexus má za sebou několik opravdu mimořádných úprav, což dokazuje například upravený Raptor s motorem V8 a třemi poháněnými nápravami.

GAZ 3106 Ataman II patří bezesporu k jedněm z nejošklivějších aut vůbec
Ruský GAZ před 20 lety stvořil nejošklivější SUV světa. Terénu se ale nebálo

Když vyšlo najevo, že John Hennessey vlastní jeden z nemnoha vyrobených novodobých modelů Ford GT Mk.II, všichni předpokládali, že také v jeho případě popustí uzdu své fantazie a do amerického supersportu vměstná pořádný americký motor – tedy V8.

Ford GTZdroj: Ford

Ovšem jak vyšlo najevo, tato úprava není z technického hlediska možná, protože V8 se do motorového prostoru druhé generace moderního Fordu GT prostě nevejde. Hennessey to uvedl pro americký magazín Motor Authority. V rozhovoru mimo jiné vyseknul inženýrům Modrého oválu náramnou poklonu, když uvedl, že dvakrát přeplňovaný 3,5litrový V6 splňuje všechny požadavky, které on od takového druhu automobilu očekává.

Motor V8 by se za určitých podmínek do motoru vešel, ale výrazně by tak utrpěly aerodynamické vlastnosti, takže V8 swap je zásah, který nedává smysl. Ani takovému šílenci, jako je John Hennessey.