Zjednodušeně řečeno má jít o automobilovou sedačku s robotickými nohami, která méně pohyblivým lidem zajistí nástup a výstup z vozu.

Klasicky vypadající sedačka tak díky robotickým nohám nastoupí či vystoupí z vozu, zatímco na ní bude pasažér pohodlně sedět. Případně by technologie fungovala společně s vysouvacím mechanismem, který sedačku vysune či zasune do vozu.

Čtěte také: Tatra slaví 120 let. Ohromí vás, co všechno dnes umí vyrobit. Podívejte se

Uvnitř vozu má být sedačka uzamknuta do podlahy, přičemž mimo auto by se měla umět na svých robotických nohách dokonce i pohybovat. Nakonec by to znamenalo, že by se člověk nemusel vůbec zvedat, kdyby potřeboval vůz opustit.

Nohy sedačky si berou inspiraci z klasické stavby končetiny, která k pohybu využívá kyčle a kolena, a ačkoliv to není z nákresů jasné, pro stabilitu má využívat i robotická chodidla.

Čtěte také: Nissan modernizoval X-Trail. SUV nabídne praktičtější kufr a lepší interiér

Více podrobnějších informací o přesném fungování chodící sedačky Ford nezmiňuje. Rovnováhu má ale zajistit soustava senzorů, které budou suplovat funkci gyroskopu. Pohon robotických nohou pak bude nejideálněji zajištěn elektronicky.

Dalším nápadem na podobném principu je také robotická plošina, která by usnadňovala naložení a vyložení těžkého nákladu například z kufru auta nebo ložné plochy pick-upu. Takto pohyblivá plošina s robotickými nohami by byla jednoduše řízena pomocí ovladače.