Dacia svoji popularitu dlouhodobě buduje hlavně na poměru ceny a užitných vlastností vozů. Koneckonců tituly za nejlevnější rodinné SUV i sedmimístné auto na trhu patří právě Dacii. Nové kempovací příslušenství, které Dacia představila spolu s novou výbavou Extreme, dále rozšiřuje možnosti sedmimístného Joggeru. Toho promění ve vcelku komfortní ložnici.

To, jak vestavba vypadá ve voze, ukazují snímky v naší fotogalerii.

Příslušenství nazvané příznačně „Sleep Pack“ bude k dispozici od druhého čtvrtletí letošního roku a je prvním přírůstkem do nově vzniklé dobrodružné řady produktů InNature. V praxi zahrnuje dřevěnou „bednu“, která se připevní do kufru na místo vyjmutých sedadel třetí řady. Po sklopení opěradel ve druhé řadě se potom z boxu rozloží rošt a matrace, sahající od víka kufru až k předním sedadlům.

Celkově má matrace rozměr 190 x 130 centimetrů, takže se na ní vyspí i dva dospělí, budou-li ochotní se trochu uskromnit. I v nejnižším bodě je pak mezi matrací a stropnicí přinejmenším 60 centimetrů místa. Pro soukromí přihazuje Dacia v rámci sady také clonítka do všech oken auta.

Zdroj: Youtube

Příslušenství sice zabírá celý prostor kufru, nezapomíná ale ani na úložný prostor. Dovnitř dřevěné základny se stále vejde přibližně 220 litrů zavazadel. Kompletně váží Sleep Pack nějakých 50 kilogramů a Dacia uvádí, že i jeden člověk rozloží kompletní spaní uvnitř auta za pouhé dvě minuty.

Dacia Sandero Stepway nyní vypadá opět o něco lépe
Test Sandera Stepway: Nové logo a motor povznášejí malou Dacii o level výše

Přípojný stan zajistí ochranu ve špatném počasí

Kdo to myslí s kempováním vážněji a nechce obývací schopnosti Joggeru využívat jen pro přespání, může sáhnout v rámci příslušenství ještě po tubusovém stanu. Ten se ukotví k víku kufru a prakticky tak přidá další „místnost“ před ložnici v kufru.

Kempovací set Sleep Pack má zatím cenu jen pro francouzský trh. Hovoří se o částce 1 490 euro (34 800 korun) při nákupu spolu s autem, případně o částce 1 790 euro (41 800 korun) samostatně. České ceny se zřejmě nebudou příliš lišit. A pokud tomu tak bude, měla by nabídka od rumunské značky překonat nabídku podobných vestaveb, které vyrábí i řada tuzemských firem.

Dacia ukázala nový koncepční vůz Manifesto
Dacia zůstane lidová a k elektromobilitě nespěchá: Ukázali nám její budoucnost

Na dobrodružně smýšlející zájemce pak Dacia směřuje i zmíněnou výbavu Extreme, která je vyladěná pro letošní rok a týká se modelů Jogger, Sandero a Duster. V této výbavě lze objednávat vozy s tmavě zeleným lakem Cedar Green, doplněným o hnědé detaily a „topografický“ design lišt na dveřích. Standardem výbavy jsou i černá kola, specifické detaily v interiéru a nové čalounění odolnou a snadno udržovatelnou látkou MicroCloud.

Nová výbava Extreme přidává i dokonce jeden funkční prvek. Sandero a Jogger, které nemají v nabídce pohon všech kol, dostanou jízdní režim Extended Grip. Stiskem tlačítka na středovém panelu tak může řidič změnit nastavení stabilizačního systému, který dovolí větší prokluz kol pro rozjezdy na nezpevněném povrchu.