Koncept E-Type Zero se sice může leckomu zdát jako rouhání, nicméně jeho nápad je jistě zajímavý. Originální E-Type odhodil standardní benzínový šestiválec a na jeho místo se nastěhovalo pohonné ústrojí s elektromotorem, bateriemi a nezbytnou elektronikou.

Jinak však zůstal vůz vesměs původní, navenek na něm není poznat zhola nic a jen interiér má několik nových prvků. Mnoho standardního zůstalo také pod vnější slupkou. Kompletní zavěšení z roku 1968 je zachováno, stejně jako brzdy a dokonce i hnací hřídel, vedoucí výkon původně ze spalovacího motoru na zadní kola.

Koncept Mini John Cooper Works GP.
Mini ukázalo koncept pekelného Cooperu. Připomíná závodní auto

Jak říká Tim Hannig z oddělení JLR Classic, cílem bylo u konceptu zachovat co největší autentičnost a originalitu a dokonce zajistit, aby byly veškeré změny zcela vratné. V interiéru by šla dotyková obrazovka a digitální ukazatele nahradit zpátky analogovými budíky a přepínači a z motorového prostoru nezmizelo ani původní uložení motoru.

Koncept navíc není ani trochu pomalý. Ačkoliv přesná čísla výkonu zatím známá nejsou, Jaguar říká, že E-Type Zero zrychlí z nuly na sto za 5,5 sekundy, čímž je zhruba o vteřinu rychlejší než s originálním benzínovým motorem. Kromě toho E-Type jako elektromobil váží dokonce o 80 kilogramů méně než s běžným pohonem.

Už teď Jaguar tvrdí, že pokud vznikne poptávka ze strany majitelů, mohla by britská značka začít nabízet přestavby E-Type na elektřinu. Tak či tak bude koncept vystaven o víkendu v Londýně na výstavě Jaguar Land Rover Tech Fest.