V minulosti například prováděl seriálem o nejdůležitějších vynálezech lidstva nebo účinkoval v několika dokumentech o událostech druhé světové války. V jeho životopisu ale najdeme také třeba sérii cestopisů.

Nyní je před ním nová výzva, na jaře se chopí moderování slavné soutěže Who Wants To Be A Millionaire?, tedy pořadu, který známe i v české podobě pod názvem „Chcete být milionářem?".

Rimac C_2.
Nový elektromobil od Rimacu má 1914 koní. A dostal i hasičák, kvůli Hammondovi

Podle britských médií se soutěž na televizní obrazovky vrátí zatím jen na týden, jako připomínka 20. narozenin známé show. Nové díly odvysílá televize ITV, která vysílání soutěže ukončila v roce 2014. „Tuhle soutěž jsem vždycky miloval, jsem nadšený, že můžu být u jejího znovuzrození," prohlásil Clarkson. „Těším se nejen na moderování, ale i na to, že snad z několika lidí udělám milionáře," dodal.

Televize ITV plánuje zatím sedm hodinových dílů a slibuje také několik změn v pravidlech. Soutěžící, kteří zodpoví správně 15 otázek, si budou moci odnést výhru ve výši jednoho milionu liber, což je v přepočtu asi 29 milionů korun.