Nově přidaný pavilon G1 brněnského výstaviště se stane základnou pro minikaravany, střešní stany, kempingové vestavby či expediční nebo off-road vozidla v kempingové úpravě. „Chtěli bychom zaujmout i ty, které zajímá třeba něco víc akčního. Necílíme jenom na lidi, kteří chtějí pohodlný a moderní obytný vůz,“ řekl Jan Bordovský z Asociace kempování a karavaningu.

V největším pavilonu P si návštěvníci prohlédnou nejrůznější typy známých značek karavanů, obytných vozů i aktuální novinky v oblasti kempování. Prodejci tam budou prezentovat také turistické destinace a kempy. V pavilonu F si na své přijdou nejnáročnější návštěvníci a cestovatelé. Prohlédnou si tam prémiové a luxusní vozy. Na venkovní ploše bude připravený každoročně vyhledávaný bazar karavanů.

Prodejna obytných vozů Hykro
Obytných vozidel se v Česku prodává již přes 50 tisíc ročně. A zájem roste dál

Na velkém pódiu v pavilonu P se objeví přes dvacet prezentací různého zaměření – od cestopisů, po technické rady a bezpečnou jízdu. Nebudou chybět besedy se zajímavými hosty. Příchozí si mohou poslechnout vyprávění cestovatelů, influencerů nebo konstruktérů. „Půjde o několik ucelených tematických bloků. Vypíchl bych třeba cestování s dětmi, terénní speciály nebo cestování na Balkán,“ popsal Bordovský s tím, že vystoupí například fotograf Jiří Kolbaba, horolezec Radek Jaroš, reportéři Jakub Szántó a Miroslav Karas či rybář Jakub Vágner

Současně s veletrem obytných vozů Caravaning Brno, který letos slaví dvacáté jubileum, se uskuteční také veletrhy Go a Regiontour. Představí se zástupci krajů, měst, regionů i turistických destinací a atrakcí. Dalším lákadlem jsou zážitky. Postará se o ně Agentura Dobrý den z Pelhřimova. Na výstavišti představí nejrůznější kuriozity a rekordy. Několik takových pokusů bude k vidění i přímo na pódiu. Třeba pokus o nejrychlejší vyřezání obličeje motorovou pilou.

Vstupné na veletrhy Caravaning Brno, Go a Regiontour je na stránkách veletrhu za 150 korun.