Už samotný Mercedes-Benz AMG G63 je automobil vzbuzující úctu. Když si ho ale vezmou do parády specialisté od světoznámé tuningové firmy Brabus, vznikne něco téměř nepředstavitelného.

Prohlédnout si to se všemi podrobnostmi můžete v naší fotogalerii.

Automobil nazvaný Brabus 900 Crawler je v podstatě bugina určená pro jízdu v písečných dunách. Vlastně v podstatě pouze v nich, protože homolohace pro silniční provoz byla tomuto modelu odepřena.

Auto totiž v dílnách příšlo například o dveře a okna, také o značnou část vnitřní výbavy. Naopak ale získalo enormní světlou výšku 52 centimetrů. Klasické nápravy nahradily portálové. Na nich jsou namontována kola s kovanými disky s obrovskými terénními pneumatikami.

Vůz AMG One
Čekání na "auto aut" skončí v létě. AMG One využije techniku z Hamiltonovy F1

O zpomalování se starají brzdové kotouče, které mají vpředu průměr 400 a vzadu 300 milimetrů. Odpružení je pochopitelně také speciální.

Výkon je 888 koní

Ani motor není obyčejný. Výkon zážehového osmiválce byl zvýšen na 888 koňských sil. I díky navýšení zdvihového objemu válců na 4,5 litru. Nejvyšší točivýá moment dosahuje po elektronickém omezení maximální hodnoty 1050 Nm. To proto, aby mohla být použita sériová devítistupňová automatická převodovka.

Auto umí zrychlit z nuly na stovku během 3,4 sekundy. Maximální rychlost také musela být omezena - na 160 kilometrů v hodině.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance
To nejlepší ze světa "spalováků" i hybridů: Mercedes má AMG GT 63S E Performance

Potěšitelné je, že vůz má hmotnost 2065 kilogramů. To sice není na první pohled žádná převratná hodnota, je ale třeba vzít v potaz, že sériově vyráběný model AMG G63 váží o plných 420 kilogramů více.

Brabus vyrobí pouze limitovanou patnáctikusovou sérii, přičemž za každý z nich zákazník zaplatí 749 000 eur (bez DPH). Prvních pět vznikne ještě letos, dalších pět během příštího roku a celá série se uzavře v roce 2024.