Posledním představeným závodním speciálem Kena Blocka je růžové Porsche 911, přezdívané „Hoonipigasus“. Ačkoliv s klasickými Porsche má společného jen máloco. Jedná se o zakázkově postavený vůz od společnosti BBi Motorsport, který sice vypadá jako vzduchem chlazená 911, ale ve skutečnosti má motor uprostřed, 1 400 koní výkonu, pouhou tunu hmotnosti, pohon všech kol a chytrý systém automatického nastavení výšky podvozku.

Speciál postavený specificky na vrchařský závod Pikes Peak byl představen loni v květnu, a v červnu se měl Ken Block samotného závodu zúčastnit. K tomu ale bohužel nedošlo kvůli selhání motoru, které zabránilo Blockovi kvalifikovat se. Náhradní termín byl tedy letošní Pikes Peak opět v červnu, jenže Ken Block v lednu zemřel, a tak to vypadalo, že bláznivé růžové Porsche na vrchol ikonického kopce nikdo nikdy nevyveze. Příběh ale bude mít dobrý konec – Ken Block má totiž následovnici.

Podívejte se na závodní speciál Hoonipigasus na videu:

Zdroj: Youtube

Jmenuje se Lia Block a je jí pouhých 16 let, ale k závodění byla svým slavným otcem vedena odmalička. Lia už si po otcově vzoru zkusila rallye i nižší soutěž monopostů, a řídila dokonce jedno z Kenových speciálně postavených aut – Ford Mustang „Hoonicorn“.

Zprávu o tom, že pojede s Porsche 911 „Hoonipigasus“ na vrchol Pikes Peak, zveřejnila Lia před pár dny na svém Instagramu s tím, že půjde o neměřenou jízdu na otcovu počest. Prý potřebuje ještě mnohem víc zkušeností, než se na legendární, ale velmi nebezpečný Pikes Peak vrhne v plném závodním tempu, aby zde poměřila síly s ostatními v jedné z nejrychlejších kategorií.

Každopádně je dobré vidět, že Lia dál nese odkaz svého otce a vypadá to, že o ní ještě uslyšíme. Mladá závodnice letos soutěží v americkém rallye šampionátu ARA National Championship, kde jede s vozem Subaru BRZ. Všichni tak nějak tajně doufají, že se brzy představí i ve formátu bláznivých driftovacích videí, které tak proslavily jejího tátu.