Nejprve byl spojován se Subaru, poté s Fordem. Zatím své vyhlášené kousky zachycené ve videích Gymkhana předváděl v autech se spalovacími motory. Jenže, časy se mění..

Nyní bude Ken Block, americký závodník, který ve světě automobilových stouěží a rallycrossu působí již od roku 2005, hrát roli ambasadora elektromobilů značky Audi.

Zdroj: Youtube

Podle třiapadesátiletého Block je toto spojení logické: „Audi je značka, která vzbudila mou vášeň pro motoristický sport. V době, kdy byl Block ještě v "náctiletém" věku totiž Audi závodilo na tratích světových rally s modelem Quattro a pak stanovilo rekord v závodě do vrchu Pikes Peak.

Nyní si několik závodních ikon značky se čtyřmi propojenými kruhy mohl Block sám vyzkoušet. Na některé z nich se můžete podívat do naší fotogalerie.

#clanek|6820123#

Přestože byl mnohými považován za typického "petrolheada", Block čím dál více věří elektromobilům. "Jsem nesmírně nadšený, že mohu zahájit tuto novou kapitolu. Společně budeme vyvíjet inovativní projekty a posouvat hranice elektrické mobility,“ uvedl.

Jisté zkušenosti již má také se závodními speciály poháněnými elektromotory. Napříkald v závěrečné fázi Rallye Dakar 2020 zaznamenal třetí nejrychlejší čas s elektrickým prototypem a ve stejném roce vyhrál úvodní závod rallycrossové série „Projekt E“ v Höljes (Švédsko).

„Elektrická mobilita je budoucnost,“ říká Block. "Vidím elektromobil jako skok vpřed pro nás jako společnost, abychom vytvořili něco, co může nejen snížit emise a doufejme, že z planety udělá lepší místo." Ale nejen to: je to také o výkonu. Miluji cokoli, díky čemu jdu rychleji. Elektromobily to dokážou. A pokud jde o zvuk, mám děti, které to nezajímá. Myslí si, že zvuk elektromobilů je stejně chladný jako zvuk spalovacích motorů," uzavřel.