Desetidílná série spektakulárních driftovacích videí s názvem Gymkhana fascinuje malé i velké nadšence do aut po celém světě. Rallyový závodník Ken Block v nich posunul řízení od sportovní disciplíny až k vizuálnímu umění. Byla by však škoda opomenout jiná, ne tak slavná, ale stejně adrenalinová Blockova videa, která do série nepatří. Koukněte se na pět nejzajímavějších.

Na letišti s Jamesem Mayem

Kenova hvězda stoupala vzhůru, což nemohlo uniknout pánům z pořadu TopGear. A tak se James May, zvaný Captain Slow, a Ken Block sešli na malém letišti Inyokern v Kalifornii k projížďce a natáčení. Dechberoucí slalom mezi letadly a napínavé průjezdy hangáry a dílnami může trumfnout snad jen výraz Jamese Maye v okamžiku, kdy se Kenovo téměř čtyřsetkoňové Subaru v jednom okamžiku ocitlo ve vzduchu společně s letadlem a terénní motorkou, řízenou Kenovým kamarádem, závodníkem Rickym Carmichaelem. Počkejte si na to!

Zdroj: Youtube

Zima v Rusku

Driftování na sněhu, jízda uprostřed hlubokých lesů, pak zase na sjezdovce mezi lyžaři? Dobrý nápad, řekl si Ken Block, a vzniklo z toho působivé a mrazivé video plné sněhových spršek.

Zdroj: Youtube

Block versus Hamilton

Kdo je víc? Lewis Hamilton a jeho monopost Formule 1, Mercedes-AMG W03, nebo Ken Block se svým WRC speciálem Ford Fiesta? Samozřejmě nešlo o skutečný závod, nýbrž o exhibici v rámci živé show TopGearu na Barbadosu. Srovnání dvou diametrálně odlišných automobilových disciplín je fascinující!

Zdroj: Youtube

Climbkhana s pandou

Videa s názvem Climbkhana vznikla celkem dvě a od klasických Blockových Gymkhan se v mnohém liší. Kulisami zde nejsou městská zákoutí a připravené překážky, nýbrž úchvatná krajina protkaná točitými silničkami, sen každého automobilového nadšence. 

Climbkhana číslo 2 vznikla na jedné z nejnebezpečnějších silnic Číny na hoře Tianmen. I obyčejná jízda zde řidiči přinese notnou dávku adrenalinu a horkých chvilek, při pohledu na Kenovy šílené lety bokem pak tuhne krev v žilách i divákům u obrazovky. Panda na segwayi je milým zpestřením. 

Zdroj: Youtube

Poslední Electrikhana

Když Ken Block ohlásil novou sérii filmů s elektrickým autem, nejeden fanoušek zvedal obočí údivem a snad i odporem. Automobilka Audi postavila přímo pro Blockovy potřeby speciál S1 E-tron quattro Hoonitron, inspirovaný legendárním držitelem rekordu na Pikes Peak Audi S1 ​​Quattro. Výsledné video z nočního Las Vegas je stejně poutavou podívanou jako všechna předchozí. Jen s jedním rozdílem – řev motoru nahradilo hrobové ticho. Bohužel, další díly elektrické série už Ken Block nenatočí.

Zdroj: Youtube