O pokoření rekordu Blockovi samozřejmě nešlo a cílem bylo co nejefektněji a co nejvíc bokem projet skoro 20kilometrovou trasu, na které v historii závodila a dodnes závodí ta nejslavnější jména motorsportu.

Výběr vozidla byl jednoduchý, znovu se tak setkáváme s rozsáhle upraveným Fordem Mustang z roku 1965 jménem „Hoonicorn“, jehož 6,7litrový osmiválec byl dále vyladěn a nyní obdržel dvojici obřích turbodmychadel trčících z kapoty. Původních 845 koní (621 kW) z dřívějšího videa je tedy minulostí a nyní měl Block co dočinění s výkonem rovných 1400 koní (1030 kW).

Jakmile známý pilot vyrazí směrem k vrcholu, za celou dobu skoro nepřijde šance, kdy by od zadních kol neproudil hutný kouř a pneumatiky nekreslily do asfaltu dlouhé čáry.

Fanoušci legendárního Ariho Vatanena pak určitě zaznamenají poctu tomuto finskému závodníkovi. Block si totiž začne rukou stínit obličej proti svitu zapadajícího slunce podobně, jako to udělal Vatananen na známém videu Climb Dance z roku 1988.

Kromě bokem projetých zatáček pak na Blocka čekala po cestě nahoru řada překážek. Máme tady startující vrtulník, okolo kterého se dočkáme několika koleček, nebo pracovní stroje blokující silnici, kolem nichž Mustang udělá působivou driftovací „myšku“.

Nechybí ani lehké obroušení zadní části vozu o svodidla či perfektně nacvičený smyk na samotném okraji útesu. Škoda dalších slov, dejte si na chvíli pauzu a podívejte se sami.

| Video: Youtube