U normálního auta je to přece hračka. Otevřete kapotu, najdete víčko nádržky, odšroubujete/odtrhnete ho, nalijete kapalinu dovnitř a je hotovo. Alfa Romeo 4C však není normální auto.

Jelikož jsou karbonová karosérie, monokok a přední zavěšení postaveny velmi zvláštním způsobem (který může být známý asi pouze Italům), u sporťáku od Alfy nelze otevřít přední kapotu. A kde se nachází nádržka ostřikovací kapaliny? Ano, právě pod ní.

Čtěte také: Majitel Tesly uvízl v poušti. Auto nestartovalo kvůli ztrátě mobilního signálu

Pro tento zapeklitý problém vytvořil jeden americký dealer Alfy Romeo a Fiatu instruktážní video. Nejenže má celý proces snad 10 kroků, ale taky musíte použít speciální nářadí a přípravky - pokud lze takhle nazvat šroubovák, trychtýř a hadici…

Alfa Romeo totiž na pravé straně pod stěrač umístila mřížku, kterou musíte nejprve zpod kapoty odšroubovat. Poté se teprve dostanete ke skryté nálevce nádržky. Odstraníte zátku nálevky a chytrou měrkou zkontrolujete hladinu kapaliny.

Čtěte také: Alfa Romeo ukázala svoje první SUV. Rovnou v 510koňové verzi

Když potřebujete dolít, nachystáte si trychtýř s výhybkou a hadicí, jinak se nemáte šanci do nálevky trefit a velice snadno byste kapalinu vylili pod zafixovanou kapotu. Hotovo, teď zase všechno vrátit do původního stavu.

Rychlé dolití kapaliny na benzince tedy nebude zrovna rychlé. Holt oběť za vlastnictví exotického auta. Ale s tím bychom se určitě naučili žít.

Zdroj: Youtube