Mauck MSV Custom RV. To je jméno přesně 20 let staré ojetiny. Jenže to není jen tak ledajaký bazarový obytný vůz. Tady v Česku vám název Mauck zřejmě nic neřekne, jenže v USA v devadesátých letech byla tahle značka velmi dobře známá tím, že stavěla luxusní karavany lidem přímo na míru. Toho je jeden z nich. Abychom byli přesnější, jeden ze sta, které na světě existují.

Auto navíc během svého dvě desítky let dlouhého života prošlo dalšími úpravami. Majitel, který jej nyní prodává, to dokládá účty. Ty odhalují, že za jeho úpravu vyhodil pěkných 815 738 dolarů, což je přes 18 milionů korun. Vy si ho přitom můžete v internetové aukci, která končí v pátek 21. prosince, pořídit za mnohem nižší peníze. Startuje se na 30 tisících dolarech, tedy něco málo přes 600 tisíc korun.

Bohužel, zůstalo jen u návrhu.
Karavan z tříkolky dokazuje, že cestovat s obytným vozem lze i single

A že jde přitom o unikátní kousek! Tolik skla jsme na obytném voze ještě neviděli. Uvnitř čekají vybrané materiály, tedy hlavně kůže a alcantara. Na sedadla řidiče a spolujezdce se dostanete přes křídlové dveře, kterými určitě zaujmete v každém kempu. Interiér zahrnuje luxusní sedačky, postel, sadu televizí, připojení na internet, lednici, vařič, toaletu zdobenou kůží, integrovaný vysavač, klimatizaci a další systémy určené jen k tomu, aby se staraly o vaše pohodlí.

A pozadu nezůstanete ani na silnici. Pod kapotou je totiž umístěný přeplňovaný benzinový osmiválec o objemu 8,1 litru, který pohání zadní kola přes automatickou převodovku. Něco nám říká, že náklady na palivo nebudou zrovna malé, na druhou stranu se vám motor jistě odvděčí podmanivým zvukem. Pokud se vám Mauck, se kterým budete v Evropě určitě za exota, líbí, pak přihoďte v aukci na serveru Bring A Trailer. Najdete ji zde.

Auto si ale nejdříve prohlédněte v naší fotogalerii. Nebo na následujícím videu.

Zdroj: Youtube